5 رویداد مهم در صنعت مد و فشن

دهه ۱۹۹۰ تقریباً مد برگرفته از لباس بردگان و غلامها بود و تقریباً لباس و مد به یک ثبات استاندارد رسید.محصولات خود را به تمام جهان نشان دهند و تقریباً هر آنچه مد روز بود در کمتر از یک ماه به سراسر دنیا میرسید. بسیاری از طراحان لباس و افراد مشهور از سراسر جهان در یکی از پایتخت های اصلی مد برای جشن مد جمع می شوند. هفته مد برلین رویدادی نسبتاً جدیدی است که هر ساله در ماه های ژانویه و ژوئیه در دروازه Brandbenburg برگزار می شود. درواقع میتوان گفت وابستگی گروهی اولین نوع از وابستگی است که افراد در فشن دارند. چرا که این روزها ظاهر روزانه را از قبل برنامه ریزی می کنند و در آن آراسته بودن حرف اول را می زند. افراد میتوانند از فشن به عنوان راهی برای شناسایی و شناخت نقشهای مختلفی که وجود دارد استفاده کنند.

انسان ها برای پوشیدن لباس دلایل زیادی دارند و جنبه های مختلف را در نظر میگیرند. از جنبه های منفی، مد سریع نیز با آلودگی، زباله، انتشار ذهنیت “یکبار مصرف”، دستمزد کم و محل کار ناامن ارتباط دارد. دلیل این موضوع این است که مردم همواره سعی دارند طبق فشن روز باشند و با این کار حس بهتری نسبت به خود پیدا میکنند. است. هدف این طراحان جلب رضایت مصرف کنندگان است. هدف از این رویداد به نمایش گذاشتن مدهای آمریکایی است که به طور معمول نقش دوم را در طراحی های فرانسوی دارند. اساساً اسلو فشن یک ایدئولوژی است که یک مجموعه اصولی را تبلیغ می کند.

درواقع این موضوع به افراد کمک میکند تا بتوانند خودشان را در زمان سریع تری به افرادی که آن ها را میبینند معرفی کنند. بسیاری از افراد مشهور در صنعت مد و همچنین صاحب نظران مشهور مد برای مشاهده طرح ها در این مراسم شرکت می کنند. بنا بر مطالعات انجام شده در مورد طراحی پوشاک و لباس، صرفاً پوشاک و لباس های طراحی و تولید شده پس از سال 1858 میلادی می توانند در زمره طراحی مد در نظر گرفته شوند. مد به احتمال زیاد جوانان و صاحبان شغل های پوشاک را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد. مد نه تنها در زندگی افراد جامعه معرفی می شود بلکه در زندگی روزمره افراد عادی نیز باید ورود کند تا مورد قبول همه قرار بگیرید. این امر منجر به این شد که منتقدان متهم شوند که مد سریع بر اساس شرایط بد کار، حقوق ناچیز و سایر اقدامات مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

و این موضوع بیانگر تأثیرات فشن حتی بر اندازه سایز افراد است. نمایشگاه بین المللی مد برلین 12 سال است که وجود دارد و به سرعت به یکی از بزرگترین نمایشگاه های مد در شمال اروپا تبدیل شده است. زمانی که صحبت از مدل لباس زنان مسلمانان به میان میآید، اکثرا به یاد لباسهای ساده و رنگهای تیره و مرده میافتیم، اما در چند سال اخیر در صنعت مد و فشن اسلامی تغییرات زیادی ایجاد شده است. استایلی که از اکسسوری ها و لباس ها به صورت حداکثر استفاده می کند این استایل دقیقا برعکس استایل مینیمال است. شما اگر در این مراسمات تا بحال شرکت نکرده باشید ولی کما بیش مراسم های کت واک ها را به صورت مجازی دیده اید و بعضی مواقع هم شاید به خاطر زشت بودن و عجیب بودن مدل های بعضی از مانکن های این مراسم ها این نوع مراسم ها را به تمسخر گرفته اید ، اما جالب است بدانید بسیاری از پوشش ها و مدهای سراسر جهان از همین مراسم های کت واک ها در هفته های فشنی که در پاریس و میلان و نیویورک برگزار می شود بیرون می آید و تاثیر بسزایی در نوع پوشش مردمان جهان دارند.