5 اصل مهم مد و فشن در دنیای امروز

از طرف دیگر دانشگاههای اروپایی و به ویژه کشورهایی نظیر آلمان به علت سردمداری در صنعت مد و فشن و با وجود دانشگاههای معتبر و دورههای کاربردی، انتخاب مناسبی برای محل تحصیل هستند. در هنر آوانگارد ضروری مواردی نظیر تأثیر مثبت، بهبود یا تغيير خلاقانه ی آن چه که هست، امری مهم می باشد. همچنین هنرمند آوانگارد باید حرف و ایده ای برای گفتن به منظور بهبود وضعیت موجود داشته باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که آوانگارد شدن بیش از نیاز به مهارت یا ژن خلاق، مرتبط به تمرین و تلاش است. رویداد هفته مد نیویورک در میان چهار هفته مهم مد در جهان در کنار لندن ، میلان و پاریس در نظر گرفته می شود. از این رو نیویورک در سال ۱۹۴۳ میزبان آخرین دستاوردهای طراحان مشهور فرانسوی و سایر کشورهای دنیا شد.

از روزی که چرخ خیاطی اختراع شد تا امروز که اکثر تجارت های جهانی به سوی الکترونیکی شدن پیش میروند. امروز، طراحی مد یا فشن دیزاین، به حرفهای تخصصی تبدیل شده است که برای فعالیت در آن نیاز به دانش زیادی در زمینههای مختلف از سبک زندگی، تاریخ هنر و مد، تجارت و غیره وجود دارد. آلمان با وجود دانشگاهها و مراکز تحصیلی مهم و معتبر در این حوزه، میتواند یک مقصد مناسب برای دانشجویانی باشد که قصد تحصیل در رشتههای مد و فشن را دارند. علاوه برا این، مطمئن شوید لباسهای زیری که میپوشید مناسب است. اما با ورود اینترنت به عرصه جهانی دنیای مد و فشن سرعت چشمگیری به خود گرفته است.

نسل جوان امروزی با دنیای مجازی کاملاً آشناست و هر چه که وارد بازار و مد میشود مانند یک معتاد دنبال میکند. این کت به گونهای طراحی شده است که با پوشیدن آن بدن شما را از امواج رادیویی اطرافتان حفظ میکند. شرکت اوم سیگنال در سال ۲۰۱۴ به تولید لباسهای پرداخت که به ذخیرهسازی دادههایی که از بدن انسان دریافت میکند بپردازد. این لباسها ضد آب هستند از پارچههای درست شدهاند که هوا از زیر آنها عبور میکند. کوتاه کردن و تغییر فرم لباسها را با خیال راحت به او بسپارید و یک کمد پر از لباسهای متناسب و خوش فرم داشته باشید. برای تعریف این لباسها یک جمله ساده وجود دارد: آنها هرگز از مد نمیافتند! انقلاب صنعتی در اروپا باعث به وجود آمدن فناوریهای جدیدی مانند چرخ خیاطی شد.

آینده نگری یا همان فوتوریسم (Futurism) در طی بیانیه ای که توسط فیلیپو توماسو مارینتی در سال ۱۹۰۹ از ایتالیا آغاز شد. با رشد صنعت طراحی مد طی چند دههی گذشته، تقاضا برای پوشاک و همچنین طراحان مد به طور روزافزون در حال افزایش بوده است. یک سال پس از این اتفاق هلن گردن به همراه همسر خود پیر لازرف تصمیم گرفتند تا مجلهای برای بانوان ارائه کنند. به عنوان مثال در سال ۱۹۶۰لباس هایی که طراحی میشدند نشانه های انتقاد از گذشته و اتفاقات جدید در فضای آینده را به همراه داشتند. این موضوع در سال های ابتدایی قرن بیستم به عنوان موضوعی نو ظهور و جالب در آثار مجسمه سازان و نقاشان تجلی یافت.