5 اصل مهم مد و فشن در دنیای امروز

بعد از این اتفتق مهم هلن گردن به همراه همسرش پیر لازرف تصمیم گرفتن که مجلهای برای بانوان به چاپ برسانند. برای دریافت پذیرش در رشته فشن و مد انگلستان ارائه نمونه کار و ایده های خلاقانه و نوین بسیار مهم است و از شرایط اصلی به حساب می آید. اجرای زنده فشن میتواند کمک بسیار زیادی به اقتصاد صنعت پوشاک کند. کم نیستند افرادی که مقدار زیادی از وقت و هزینه خود را در پاساژها و مراکز خرید پوشاک تلف می کنند و آخر سر هم دست از پا درازتر به خانه برمی گردند. تولید سریع پوشاک با حجم بالا همراه با یک مدل تجاری که کیفیت را به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده آن نادیده می گیرد، منجر به معرفی کالاهایی می شود که توسط مواد ترکیبی و تکمیل کننده غیراستاندارد، و دوام پذیری پایینی طراحی می گردد.

در حقیقت مشاغل دنیای مد و فشن دارای تنوع شغلی زیادیست، از برگزاری یک عکاسی عجیب و غریب برای افراد معروف و یا افرادی که قصد مدل شدن دارند، گرفته تا مدیریت یک وبلاگ مد در رسانه های مد، همگی مشاغلی هستند که در دنیای مد وجود دارند و خارج از آن نیستند. باید بدانید که هفتههای مد به ترتیب با نیویورک و سپس لندن شروع میشوند و بعد به میلان میرسند و در پاریس پایان مییابند. یکی از انواع کفش های پاشنه بلند است ؛ پاشنه ی کفش ها باید از 8.5 سانت بلند تر باشد تا جز کفش های پاشنه بلند استیلتو به حساب بیاید. کشور انگلستان در حال حاضر با داشتن انواع مراکز و رویدادهای فرهنگی و هنری مانند موزه ها، گالری ها، جشنواره ها و …

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند به عنوان یک نوازنده و هنرمند در عرصه موسیقی فعالیت کنند و یا در حوزه های دیگر مربوط به موسیقی مانند تولید کنندگی، صدابرداری و … امروزه در بسیاری از کشورها مانند ترکیه، اندونزی، تایلند، مصر ومالزی با بهرهگیری از آخرین تحولات دنیای مد و فشن در جهت توسعه این صنعت وگسترش صادرات به عنوان یک عامل تجاری و اقتصادی به این امر ارزش می نهند . ما در اینجا سعی کردیم تحولات مد و فشن در قرن بیست و یکم و در ۲۰ سال اخیر را در یک جا جمعآوری کنیم. طول تحصیل در رشته های هنر ممکن است یک سال بیشتر از سایر رشته ها باشد زیرا بعد از اتمام دوره آموزشی شرایط کار در کمپانی های برجسته در عرصه هنر و فشن برای فارغ التحصیلان فراهم می شود و افراد می توانند دوره های کار تحصیل در رشته های هنری را بگذرانند که در طی این دوره ضمن افزایش تجربه و مهارت، حقوق نیز دریافت خواهند کرد.

یک طراح مد باید ویژگی هایی نظیر خلاقت، اشتیاق، مهارت های ارتباطی قوی و توانایی هنری داشته باشد که دانشگاه های برتر بسیاری در رشته مد و فشن در انگلستان این مهارت ها و ویژگی ها را در دانشجویان ایجاد و تقویت می کنند. بنابراین مد چگونه در این حوزه به ایفای نقش می پردازد؟ شرایط تحصیل در رشته مد و فشن در دانشگاه های مختف متفاوت است و هر دانشگاه ممکن است دوره های مختلفی برای این رشته ارائه بدهد. دانشگاه های انگلستان در زمینه طراحی و فشن امکانات پیشرفته ای در اختیار دانشجویان قرار می دهند و همچنین استادان معروف و برجسته در حوزه مد و فشن مطالب و دروس را به دانشجویان تدریس می کنند به همین دلیل این رشته در بین متقاضیان بسیار محبوب و پرطرفدار است. این رشته دارای گرایش های بسیار متنوعی است و افراد می توانند رشته تحصیلی متناسب با علاقه خود را بیاموزند.