40 توصیه برتر مد و فشن در تمام طول تاریخ! (قسمت اول) – Www.artamode.co

شاید لازم است برخی اوقات نگاهی به تحولات ایجاد شده در دهههای اخیر بیاندازیم تا بهتر متوجه آن شویم. چرا که گاهی لازم است عکسهای این سفارشات در سایزهای بسیار بزرگ در تبلیغات محیطی چاپ شود. هرچند که برای خریداران این نوع لباسها، قیمت معنایی ندارد! آنها در کنار طراحان لباس، طراحان الگو و خریداران همکاری می کنند. این دوره ها شامل بخش تئوری و عملی ست اما علاقه و تمرین مداوم باعث می شود به سطح مناسبی برسید. اطلاعات عمومی و تخصصی این مبحث کمک می کند سطح دانش شما در زمینه عکاسی مد افزایش یابد. با مطالعه این مطلب، تماشای آثار هنرمندان مطرح و تمرین مداوم حتما به سطح حرفه ای نزدیک می شوید. لنز در عکاسی فشن اهمیت ویژه ای دارد و حتما باید از لنزهای متناسب با سوژه های این ژانر استفاده کرد. این دوربین های همگی از سنسورهای فول فریم و با کیفیت بهره می برند و بعنوان دوربین های با کیفیت و حرفه ای دی اس ال آر معرفی شده اند.

عکسهای مدلینگ تبلیغاتی با هدف تبلیغ یک برند برای فروش محصول تهیه می شوند. راهاندازی برند مد و فشن و افزایش میزان اگاهی از برند در این صنعت، کار سادهای نیست و ماندگار شدن در صنعت مد و فشن از راهاندازی آن کمی دشوارتر بهنظر میرسد. شیاپارلی لباس های فانتزی با الهام از هنرمندان سبک کوبیسم و سورئالیسم، مانند سالوادور دالی و فرانسیس پیکابیا طراحی میکرد. در نهایت محصول را ارزیابی کنید، کیفیت آن را ببینید و از خود بپرسید که آیا این برای سبک شما مناسب خواهد بود یا خیر. اما یک مثال قدیمی ایرانی اینجا صادق است که هر چقدر پول بدهی آش می خوری. عمق میدان عکسها رابطه مستقیم با میزان دریچه دیافراگم دارد و این در عکاسی از مدل در فضای باز اهمیت پیدا می کند.لنزهای با دیافراگم باز مثل f:1.8 , f:2.8 و یا حتی f:1.4 ابزارهایی جذاب برای کم کردن عمق میدان در عکسهای مد خیابانی و در لوکیشن های طبیعی هستند.

نورپردازی در عکاسی فشن کاتالوگ متفاوت از سایر سبک های مد است و با هدف روشن کردن تمام نقاط سوژه انجام می شود. عکاسی High Fashion یکی از سبک های مورد توجه برندهای مطرح و شناخته شده مد است. برای حرفه ای شدن بهتر است از اساتید حرفه ای این ژانر کمک بگیرید و با شرکت در دوره های تخصصی خیلی سریعتر رشد کنید. عکاسان زیادی در این شاخه فعالیت می کنند اما تعداد معدودی از آنها رزومه حرفه ای و شاید بین المللی دارند. دیگر همه افراد به راحتی میتوانستند به هرآنچه که نیاز دارند دسترسی داشته باشند و حتی استایل جدید خلق کنند. عوامل متعددی در تهیه ی عکسهای سبک مد عالی دخیل هستند تا یک عکس ویژه خلق شود.

اما در این سبک عکاس با استفاده از ایده، داستانی را در قالب یک عکس بازگو می کند. عکاسی مد خیابانی معمولا با استفاده از نور طبیعی روز انجام می شود. وقتی صحبت از عکاسی فشن و عکس های تجاری می شود، کیفیت عکس در درجه اول قرار دارد. دوربین های اس ال آر ارزان قیمت تا بدنه های مدیوم فرمت گزینه های شما برای تهیه دوربین خواهد بود. با تدریس دکتر والری استیل، مدیر موزه در FIT، تقریباً 100 طرح از قرن 18 تا کنون به نمایش گذاشته شده است. بعد از بحث کیفیت لنز موضوع عمق میدان در عکاسی از مدل مطرح می شود. اول اینکه عکاسی مد ادیتوریال با اهدف تجاری و فروش محصولات تهیه نمی شود. سبک مد ادیتوریال شامل گستره زیادی از سوژه ها می شود. در این سبک معمولا مدل در مقابل پس زمینه های سفید و یا رنگی ساده قرار می گیرند تا سوژه بیشتر جلب توجه کند.