چگونه طراحی فشن و مد به وجود آمد – فروشگاه اینترنتی فیوشکا

رکود اقتصادی و اوضاع مضطرب جنگ جهانی، بر صنعت مد نیز تأثیر گذار بود. ارزش صنعت مد زنانه 621 میلیارد دلار است و مد مردانه نیز 402 میلیارد ارزش دارد.بازار کالاهای لوکس مد 333.4 میلیارد دلار و بازار لباس های بچگانه نیز 186 میلیارد دلار در صنعت مد ارزش دارد.این آمار و ارقام باعث شده طراحی لباس و فشن،جایگاه ویژه ای در صنعت بسیاری از کشورها پیدا کند .در بازار منسوجات و پوشاک نیز در سال 2000، 26.5 میلیون نفر کار می کردند ، تعداد آن ها 14 سال بعد، به 57.8 میلیون نفر رسیده است . فروشنده کالاهایی را که به فروش می رسند را با کالاهای جدید جایگزین می کند. مد در واقع این است که شما به کمپانیها و طراحان اجازه دهید با سلیقه خودشان برای شما لباسی طراحی و انتخاب کنند و در مقابل استایل به معنای این است که خود شما با اندیشه و فکر و شناخت ویژگیهای درونی خود لباسی را برای خود انتخاب کنید.

مد و فشن این روزها اگرچه از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمیکند اما قاعدههایی دارد که استایلیستهای مد از گذشته رعایت میکردند، قواعدی که در طول تاریخ مد جمعآوری شده و حالا به شما کمک میکند که راحتتر لباس انتخاب کنید و بهترینها را بپوشید. شلوارهای جین معمولا کش میآیند به مرور زمان کمی گشاد میشوند؛ بنابراین انتخاب یک سایز کوچکتر، مطمئنتر خواهد بود. برای مثال اگر تاپ چسب و ساده به تن دارید همراه آن یک شلوار سندبادی بپوشید و به عکس اگر لباس شما گشاد است از یک ساپورت با لگینگ جذب استفاده کنید. برای ایجاد تناسب در استایل خود از ترکیب لباس های تنگ و گشاد استفاده کنید. اوضاع بد اقتصادی و اجتماعی باعث شد طراحان از پارچههای ارزانتر مانند ریون، نایلون و ویسکوز، برای تولید لباس استفاده کنند و سادگی به یک فضیلت جدید تبدیل شد. ویژگی جدید اینستاگرام این امکان را ایجاد کرده که کاربران به صورت مستقیم از حساب سازندگان بدون خروج از اپلیکیشن خرید کنند.

بنابراین آغاز دهه ۱۹۳۰ جرقه های مد (تقریباً) ۲۰ سال آینده را رقم می زند که کم و بیش بازتاب مستقیمی از شرایط جامعه بود. این در حالی است که تعداد دانش آموختگانی که مد را حرفهای جدی میدانند و در دورههای آن شرکت میکنند، با گذشت سالها افزایش پیدا کرده است. لباسی که هنگام ورزش کردن به تن می کنیم و دارای ویژگی هایی است که این لباس را متمایز می کند . در این زمان، به جای این تونیک ها زنان لباس های کامل مجلسی بر تن می کردند. مد مردان این دهه نیز مانند زنان تحت تاثیر سینما بود. مد دهه 1930 بر لباس های اندامی، بازتر و کوتاه تر شد که بر روی بدن زنان تمرکز داشت. لباس شب پر زرق و برق تر و بازتاب جذابی از لباس روز، اما سادهتر از قبل، بود. پارچه های متالیک و تزئینات پولکی و لباسهای پشت باز برای لباس شب محبوب شد.

برای مثال ایندو یکی از برندهای مانتو فرم اداری و یونیفرمهای سازمانی است که با وجود فقط 10 سال سابقه، توانسته در زمینه طراحی و تولید لباسهای رسمی و فرم اداری با استانداردهای روز دنیا گامهای بزرگی بردارد. بهترین توصیه برای این افراد این است که از پوشیدن لباسهای بسیار بزرگتر از سایز خودشان پرهیز کنند. این فرمولی است که در هر شلوار زنانهای که فرم جذب دارد باید رعایت شود. البته در این نوع استایل فرم بدن حرف اول را می زند. سیلوئت لباس زنانه کشیده و نزدیک به فرم طبیعی بدن بود. اگر توانایی خرید لباس های متفاوت را ندارید و می خواهید تغییری در آنها ایجاد کنید، به کار بردن اکسسوری گزینه مناسبی است که می توان به گردنبند، انگشتر و کیف و کفش های زنانه اشاره کرد.