چگونه طراحی فشن و مد به وجود آمد – فروشگاه اینترنتی فیوشکا

برندهایی همچون استلامک کارتنی، بربری، تمپرلی لندن، ویوین وست وود و الکساندر مک کوئین متعلق به این شهر هستند و هر یک از آنها نقش پررنگی در هفته های مد و سبک خاص و منحصر به فرد لندن دارند. پاریس اولین هفته مد خود را با حمایت مالی اشراف زاده های این شهر در سال ۱۹۷۳ شروع کرد. تا آن زمان پاریس پایتخت مد دنیا محسوب می شد اما جنگ مانع از این می شد که بتواند میزبان طراحان و مردم شیفته مد و لباس باشد. هفته های مد چندین ماه قبل از شروع فصل برگزار می شوند تا خریداران و مطبوعات زمان کافی برای پیش نمایش طرح های مد برای فصل بعد را داشته باشند. جالب است که بدانید در چند سال اخیر لباس زنانه سایز بزرگ نیز جای خود را در هفته های مد به خوبی باز کرده است.

برای مثال جسیکا لیهی سوپر مدل ایتالیایی ست که در هفته مد نیویورک به عنوان یکی از مدل های سایز بزرگ جایگاه خود را در حرفه مدلینگ به ثبت رسانده است. هر روز شرکتهای بزرگ تولیدکننده پوشاک در دنیا با هم رقابت میکنند تا بهترینها را ارائه دهند. به همین دلیل افراد تلاش میکنند که ظاهری متناسب با فرهنگ خود و قابلقبول با آن فرهنگ برای خود انتخاب کنند تا حس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند. دریافت بورسیه تحصیلی رشته هنر روش مناسب برای کاهش هزینه های تحصیلی به شمار می رود به همین دلیل برای به دست آوردن ای بورسیه ها رقابت بسیاری وجود دارد. تنها به این دلیل که نمیخواهند از یک شیوه تحمیلی در لباس پوشیدن پیروی کنند. مد یک روش موقتی است که متناسب با ذوق و سلیقه افراد یک جامعه و سبک زندگی آنها است.

اما مهم ترین هفته های مد مربوط به چهار شهر است که هر ساله بازتاب گسترده تری در رسانه ها دارد و اصلی ترین ترندهای فصل بعد را مشخص می کند. بیش از چهل برند و طراح مهم ایتالیایی مثل دولچه گابانا، ورساچه و آرمانی در این شهر رشد کرده و هر ساله جدیدترین محصولات خود را به نمایش می گذارند. هفته مد در این شهر دو بار در سال در ماه های فوریه و سپتامبر برگزار شده و در هر یکی از آنها هفت روز طول می کشد. البته نیویورک علاوه بر این اقدام به راه اندازی مدارس مد و فشن نمود که هر سال فارغ التحصیلان زیادی در رشته های مختلف مد و فشن دارد که باعث شد به یکی از مهم ترین هفته های مد دنیا تبدیل شود.

البته در حال حاضر دبی، جاکارتا، اندونزی و ریاض عربستان هم هفته مد اسلامی برگزار می کنند. البته با افزایش تقاضا و انتظارات مشتری از سال ۲۰۱۶ طراحان شروع به نمایش های درون فصلی کرده اند. پیش بینی رنگ سال 2022 اصلاً کار ساده ای نیست؛ چرا که انتظار می رود در این سال شاهد تحول عظیمی در این زمینه باشیم. بهتر است از امروز نصایح کارشناسان را در زندگی خود به کار گیرید. چرا که شما ابتدا باید جنس پارچهای که میخواستید مانند پشم یا چرم را تهیه میکردید، سپس برای استفاده آمادهاش مینمودید، پس از بافتِ پارچه مورد نظرتان، از آن لباس تولید میکردید.