چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

از خصوصیات مهم این پارچه که دلیل بر محبوبت آن نیز هست می توان به گرم و نرم بودن پارچه ، مقاومت بالای آن ، ثبات رنگ و از همه مهم تر مقاومتش در برابر چروک شدن اشاره کرد. رویداد هفته مد نیویورک در میان چهار هفته مهم مد در جهان در کنار لندن ، میلان و پاریس در نظر گرفته می شود. یک قطعه مورد علاقه که همان امضای شما محسوب می شود اضافه کنید. اگر شما هم از علاقه مندان عرصه مد و فشن هستید و دوست دارید بدانید در ۲۰ سال اخیر دنیای مد چه تغییراتی را رقم زده است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. اگر لازم است از شب قبل دربارهی لباسهای فردا تصمیم بگیرید.

هفته مد نیویورک یک رویداد دو ساله است که در فوریه و سپتامبر هر یک در نیویورک ، یکی از پایتخت های اصلی مد در سراسر جهان برگزار می شود. لباس های کاستوم لباس های فانتزی می باشد که بر اساس یک داستان یا یک سبک خاص طراحی و دوخته می شوند. هدف اصلی کتواکها این است که از مدلها برای نمایش زندهی لباسها و اکسسوریهای برندهای خاص استفاده شود. در حال حاضر مد آهسته یا اسلو فشن (slow fashion) یا مد آهسته، مهیج ترین تحول در دنیای مد است که با توجه به افزایش آگاهی مصرف گرایی و خستگی عموم مردم از تشکیلات فعلی (مثل فست فشن) که هزینه تولید لباس متوسط را دستکاری می کنند، نوعی انگیزه برای خودنمایی به دست آورده است.

اسلو فشن یک تلاش آگاهانه برای دور شدن از مصرف گرایی بیش از حد است که صنعت مد را از طریق تغییر رفتار مصرف کننده ترغیب می کند تا صنعت را به پذیرش پایداری و تولید مد با کیفیت بالا وادار نماید. مثلا تولید کنندگان مد فوق العاده سریع (Ultra-fast fashion) مانند Boohoo از داده های فروش در زمان واقعی برای تغییر جهت بازار از انواع جزئی تا خطوط تولید استفاده می کنند تا هجوم عرضه رفع گردد. با همه این تفاصیل تصور کنید که یک روز و البته به تقلید از نحوه پوشش یک کاراکتر سینمایی و یا فردی که در زمینه تبلیغات بازرگانی نیز محبوبیت دارد حتی به شرط این که عرفیات پوشش جامعه ای را که در آن زندگی می کنید را رعایت کرده باشید ،دست به تغییراتی در شکل ظاهر خود زده و علاوه بر زیبایی و آرایش صورت و مو ، نحوه پوشش خود را نیز تغییر دید ،این امر مسلماً بر روحیات شما بسیار تأثیر مثبتی خواهد گذاشت و شاید با نگرشی مثبت و سازنده پای در اجتماع بگذارید که قطعاً روند و راندمان کاری شما را بالا خواهد برد اما پیش از نائل آمدن به چنین حسی و قرار گرفتن در چنین وضعیت خوشایندی ،واکنش قاطبه اجتماع نسبت به این تغییر حالت و وضعیت شما بسیار دیدنی است و در چنین شرایطی این اتفاق برای شما خواهد افتاد که با جملاتی نظیر این عبارات که (خیر باشه خبراییه ؟ یا بابا باکلاس! یا پیری و معرکه گیری یا چقدر ژیگول شدی امروز ) و…

در این مراسم شرکت می کنند تا جدیدترین ساخته های خود را به نمایش بگذارند. در طول نمایشگاه بین المللی تجارت برتر Premium ، شما همچنین می توانید در نمایشگاه نان و کره شرکت کنید که آخرین طرح های لباس خیابانی را به نمایش می گذارد. اسلو فشن یک پادزهر برای مصرف گرایی محض و نیز یک طرح عملی بادوام برای ایجاد تغییری بنیادین در صنعت نابسامان مد است. چندین سال اخیر تولیدکنندگان و طراحان لباس توجه ویژه ای به طرح پوست حیواناتی نظیر گورخر، ببر، پلنگ و… به محض اینکه متوجه شدید که سندیکاهای مد ارائه دهنده تخفیف به چه صورت فعالیت می کنند، مدت زیادی طول نمی کشد تا نتیجه بگیرید که مدل تجاری “ورودی اشتباه – خروجی اشتباه” نمی تواند در طولانی مدت پایدار باشد. 30 تا 50 درصد گونه های حیات وحش ممکن است به دلیل فعالیت های انسانی تا سال 2050 منقرض شوند.