چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

با اتمام جنگ و سپری شدن چندین سال از آن و ضرورت از بین بردن فضای افسرده ناشی از تأثیرات روانی جنگ و نیاز مردم به شادی و احساس امنیت، دنیای مد در حوزه لباس وارد عمل شد و دوره نوینی را رقم زد. آن ها به عنوان مشتری تماس گرفتند و صحبت های خودمانی ای را به شکل مصاحبه رسمی منتشر کردند.»سایه موسوی، معماری خوانده و هفت سال است که به طور حرفه ای کسب و کاری را در حوزه پوشاک راه انداخته است. یکی از روزنامه های صبح نیز مصاحبه کوتاهی با او منتشر کرده بود. امروزه فناوری های ارتباطات و اطلاعات هم در صنعت مد و فشن هم درتجربه مشتری ها با چشم انداز های عمیق ادغام شده است. لباس هایی با طرح ایرانی، می تواند در جامعه الگوساز باشد.

ممکن است به نظر عده ای کار ساده ای برسد، اما طراحی لباس برای یک رویداد بزرگ ورزشی که توسط میلیون ها نفر تماشا می شود، کار چندان ساده ای نیست. او درباره مطرح شدن بحث طراحی لباس در جامعه می گوید: «طرح اولیه لباس المپیک خیلی بد بود اما باعث شد جایگاه طراحان لباس مورد توجه قرار بگیرد. هم زمانی رونمایی از لباس های المپیک با جشن حافظ و پوشش های متفاوت بازیگران، باعث شد بحث درباره طراحی لباس در جامعه مطرح شود.الهام حمیدی، مانتوی بلند و پوشیده ای تا روی مچ پا عجین با طرح های سنتی ایرانی به تن داشت. جشنواره حافظ امسال بسیار متفاوت بود و بازیگرها به اهمیت طراحی لباس پی برده بودند.

جشن حافظ به مسئله لباس دامن زد؟ چون مد در درجه اول یک زبان بصری خود بیانگری است، بنابراین نحوه پوشیدن لباس تاکیدی بر شخصیت شما دارد و هویت شما را مشخص می کند. اگرچه به نظر بسیاری از افراد رنگ سفید خیلی ساده است، اما تصور کنید با یک رژلب تیره و براق مانند رژلب ویوید شاین کالیستا، چه تضادی زیبایی ایجاد میکنید. شاید تصور کنید که طراحی مد، حرفه و مهارتی ساده است، اما اینطور نیست. او از حرفه اش توضیح می دهد: «البته من بیشتر از 20 سال سابقه کار دارم، چرا که مادر من مزون داشته و از بچگی با برش زدن آشنا بودم. قیمت مانتوهای مزون او، از دو میلیون تومان شروع می شود.

دختر جوانی که مزون او در یکی از لوکس ترین محلات پایتخت، در تمام طول روز شلوغ است و مشتری ها باید با وقت قبلی به آنجا مراجعه کنند. نمی دانم شما هم در دسته افرادی قرار می گیرید که به قصد مهاجرت دائم به کانادا می خواهند در این کشور تحصیل کنند یا نه. صنعت مد در کرهی جنوبی یک دوره به دست پلیسها افتاد. ارزش صنعت مد زنانه 621 میلیارد دلار است و مد مردانه نیز، 402 میلیارد دلار ارزش دارد. این نرخ در ونکوور بریتیش کلمبیا در هر ساعت 30 تا 23 دلار خواهد بود، در حالی که یک طراح مد در مونترال کبک، در هر سال ممکن است حدود 40 هزار دلار درآمد داشته باشد.