چرا فرانسه یکی از مقاصد هنری مد و فشن جهان است ؟

پس شما رییس هستید. خوشبختانه مدارس طراحی مد خوبی در کانادا وجود دارد که ما برخی از آن ها را به شما در اینجا معرفی کردیم. این مفهوم در تمامی صنایع و ابزارهایی که با زندگی انسان مرتبط است، وجود دارد. در دنیای امروز لباس برای اقشار و طبقات مختلف جامعه اهمیتی بیش از یک پوشش ساده دارد، چنانچه فرد با پوشیدن لباس مناسب برای هر مکانی می تواند قبل از معرفی خود به مخاطب آنچه می خواهد را از طریق پیام پوشش منتقل سازد و انسان ها با توجه به چگونگی انتقال این پیام به انتخاب لباس می پردازند؛ ولی سؤال اینجاست که این اهمیت از چه زمان و چگونه شکل گرفته است؟

از برنامه های این کالج برای دانشجویان می توانیم به آموزش برنامه های کامپیوتری، آموزش مهارت های خواندن و نوشتن کالج، بررسی تاریخ مد و اصطلاحات، دانش پوشاک و لوازم جانبی و شناخت نظریه رنگ اشاره کنیم. لباس و لوازم جانبی از موزه های اروپا، انگلیس و آمریکای شمالی و همچنین از بایگانی های مد و مجموعه های خصوصی تهیه شده است. به ویژه اگر یک لباس خیلی مهم مثل یک لباس مجلسی خاص را پرو میکنید فراموش نکنید که پیش از پوشیدن آن حتما گن داشته باشید. دمده دیروز ،مد امروز و مد امروز ، دمده دیروز است.و این چنین در گذر است که عینک های ته استکانی مد می شود و ما مجبور به تغییر نگرش می شویم که زیباست .که این موضوع خود جای تشویق دارد که کلمه ای می تواند نگرش بسیاری از آدمها را تغییر دهد و این یعنی نگاهی مثبت .و این پارچه های گل منگلی جذاب این روزها ،که چندی پیش با شعار همه گونه پیراهن مامان دوز !

کلمه استایل به معنای یک سبک مشخص و با آیتم های معلوم شده ی لباس، موزیک، دکوراسیون و حتی زندگی می تواند باشد. به نظر می رسد این نگرشی سنتی باشد که به تو و یا شاید به همه افرادی که در جامعه ایرانی زیست می کنند گوشزد میکند که تغییری نه کلی و حتی جزئی در وضعیت ظاهر ،موجب آن خواهد شد که انگشت نما شده و حداقل تا چند روز معذب در اجتماع تردد کنی ،تا آن زمان که چنین ظاهری نیز برای افراد پیرامونت عادی به نظر برسد .به موجب چنین تفکری است که معدود دفعاتی پیش می آید که شاهد تغییر در وضعیت ظاهری خود و دیگران هستیم و چندان این تغییر وضعیت را در خور شخصیت و جایگاه اجتماعی خود نمی دانیم . این در حالیست که تغییر در نحوه پوشش ،شکل آرایش موها و یا حتی رنگ و طرح لباسی که آن را انتخاب می کنیم بیشتر از این که این تصور را داشته باشیم که ممکن است به مذاق دیگران خوش نیاید ،موجب تغییر در روحیه فردی ما شده که هر یک از این موارد از نقطه نظر روانشناسی اجتماعی و فردی قابل اثبات است .

مد از همه جوانب بر زندگی مردم تاثیر می گذارد از رژیم های غذایی گرفته تا طرز فکر و نوع تمرینات ورزش. در دوره قاجار در پس مهمانی درباری پس از ورود الیزابت مک نیل (همسر جان مک نیل) که لباس ساتن سپیدی تزیینشده با چین های توری و ردای قرمز ابریشم بر تن داشت که بر خلاف لباس های تعریف شده قجری بود ، گفت گوهایی میان فتحعلی شاه و همسر اول دربار رخ داد و بلافاصله مد به طور رسمی وارد ایران شد… ترند (trend) در لغت به معنی روند و گرایش است و در حوزه های مختلف تداعی کننده معانی مختلف است اما تمامی این معانی به همه گیر بودن یا فراگیر شدن در آینده نزدیک اشاره می کند. پاریس در کشور فرانسه به عنوان “جذاب ترین و رقابتی ترین پایتخت های مد جهان” شناخته می شود (به نقل از نیویورکر).