و این همان برند است

طراحی مد مدرن به دو دسته اساسی تقسیم شده است: فشن سطح بالا (اوت کوتوق) و آماده پوشیدن. مد نقش اساسی در رویداد های اجتماعی، تالارها و رستوران ها دارد. آخرین سایت از لیست بهترین سایت های مد و فشن میرسیم به سایت دونقطه. جنبش تنها در این صورت به جذابیت کافی دست پیدا می کند و میزان سازگاری گسترده ای جهت قرار دادن صنعت در مسیر مد پایدارتر از لحاظ زیست محیطی و از نظر اجتماعی مسئولانه را به دست می آورد. هر چند که مسیر طولانی در پیش داریم البته برای تولید پوشاک سازگار با محیط زیست فرهنگسازی و اصلاح دانش مردم ضروری است. برای اولین بار در جهان در سال ۲۰۱۱، یک برند انگلیسی سعی کرد تا تاثیرات مخرب تولید پوشاک بر محیط زیست را به حداقل برساند و محصولاتی تولید کند که زیست تخریبپذیر باشند البته این برند پیش از این از پوست حیوانات و چرم برای تولید محصولاتش استفاده نمیکرد.

شلوارهایی که هر سال رفته رفته گشادتر از پیش تولید میشدند و جیبهای بدردنخور زیادی روی آنها قرار داشت. پس داشتن یک استراتژی متمرکز بر روی مد و فشن برای اینستاگرام اهمیّت دارد. این نوع از مد، قسمتی از سیاست طراحی پوشاک سازگار با محیط زیست است که در آن اولویت با تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم تولید پوشاک بر محیط با هدف به حداقل رساندن تاثیرات مخرب این فرآیند بر محیط زیست است. مد سازگار با محیط زیست یا مد دوستدار محیط زیست به نوعی از طراحی مد گفته میشود که بر اساس تمامی مبانی و اصول اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی پایهگذاری شده است. بهتر است بدانید که استایل آوانگارد در تضاد با انتظارات عموم جامعه است و صرفاً بعضی از افراد به چنین آیتم های روی می اورند که شامل نخبگان، سرمایه داران، سلبریتی ها و… در ادامه به بررسی انواع استایل در مد و فشن خواهیم پرداخت که با دانستن آن ها می توانید تاثیر اولیه ی بهتری روی افراد بگذارید و استایل شخصی خود را انتخاب کنید.

در حال حاضر طراحی مد به عنوان یک انتخاب شغلی در مراکز آموزشی ارائه میشود. سعی کنید بهترین و مناسبترین مدها را برای خود انتخاب کنید. همچنین این مجله استایل افراد مشهور را به شما نشان میدهد و شما میتوانید بهترین مدها را در میان آنها مشاهده کنید. آنها اغلب یک فلسفه خاص را نشان می دهند و برای ایجاد یک بیانیه تا فقط برای فروش به کار می روند. ۷۰ درصد از مقدار کربن منتشر شده در جهان از تولید پوشاک به وجود میآید البته کار به اینجا ختم نمیشود. از مواد بازیافتی در ساخت ساکهای دستی یا جعبههای بستهبندی لباسها نیز بهره برده میشود.

برندهای دیگری نیز در سطح دنیا هستند که از مواد بازیافتی غیر پارچهای مانند پلاستیکها در فرایند تولید پوشاک استفاده میکنند. پس از آن برندهای دیگری که از جمله برندهای گرانقیمت در دنیا هستند و افراد معروفی (سلبریتیها) از محصولات آنها استفاده میکنند، سعی کردند که حفظ محیط زیست را در تولید محصولات خود در اولویت قراردهند. نوری در بخش دیگری از صحبتهای خود ضمن اشاره به اینکه بسیاری از برندهای مطرح دنیا از مواد بازیافتی غیرپوشاکی برای طراحی و تولید لباس استفاده میکنند، میگوید: این موضوع بیشتر جنبه نمادین دارد و در فشن شوها نمایش داده میشود البته استفاده از مواد قابل بازیافت در مجموعههای بسیاری از طراحان دیده میشود.