همه چیز درباره فشن شو و مد جواهرات در آنها

زمان های گذشته قبل از بروز و فراگیر شدن تکنولوژی در اروپا و امریکا مکان هایی به نام خانه مد وجود داشتن که در آن طراحان مد و پوشاک یک نوع پوشش با یک نوع رنگ خاص را طراحی و تولید میکردند و پس از آن مجلات و روزنامه ها با کمک ستاره های سینمایی این نوع پوشش و یا رنگ سال را در بین مردم جا می انداختن اما امروزه روند این جریان تغییر کرده و نسبتا متفاوت شده است و عوامل بیشتری بر روی مد و پوشاک تاثیر گذار شده اند. فشن میتواند بیانگر هویت فرد باشد، این موضوع میتواند از حالت موهای فرد یا نوع تاتو که بر روی دستش دارد را در بربگیرد. اگر شما هم قصد دارید که با طراحان معروف دنیا و شیوههای تولید و عرضه لباس آشنا شوید؛ حتماً در هفتههای مد شرکت نمایید.

H&M شرکت سوئدی و چندملیتی خردهفروشی لباس است، که به دلیل ارائه محصولات فست-فشن در بازار پوشاک مردان، زنان، نوجوانان و کودکان شناخته شده میباشد. رشتههای مرتبط با حوزه طراحی لباس و مد، تلفیقی از مباحث تئوری و عملی هستند که در آنها دانشجویان با گذراندن درسهای مختلفی چون اصول طراحی، طراحی دیجیتال، درسهای مرتبط با شناخت پارچه و صنعت نساجی و مواردی از این دست، میتوانند با تواناییهایی که در طول تحصیل کسب میکنند وارد بازار کار شوند. ” انقلاب مد اعلام میکند که “ما نمیخواهیم لباسهایمان باعث سوء استفاده از مردم و نابودی سیارهمان شود”. با سلطنت رضاخان تجدد و مدگرایی در زندگی مردم پررنگتر شد و اولین مدی که ایرانیان از غرب دریافت کردند هیپیگری نام داشت.

استایل های خیابانی همان استایل های روزمره ایی است که هر روز با آن درگیر هستیم و شاکله ی اصلی مد و فشن را در جامعه تشکیل می دهد. اما تفاوت رترو با وینتیج در این است که در استایل رترو با الهام گرفتن از لباس های قدیمی، لباس هایی با همان جزئیات اما مناسب عصر جدید تولید می شود. Greenpeace سازمان غیردولتی مدافع محیط زیست است که در بیش از ۴۰ کشور دفتر داشته و بخش هماهنگیهای بینالمللی آن در آمستردام هلند قرار دارد. اما اگر بیش از حد به Fashion اهمیت بدهید، نه تنها جذاب نخواهید بود، بلکه در نظر بقیه افراطی شناخته میشوید. و تنها در سال ۱۹۹۰، زمانی که فروشگاههای زارا به نیویورک رسیدند، مردم برای اولین بار با اصطلاح “فست فشن” یا همان “مد پرشتاب” آشنا میشوند. چرخه ای که تنها ۱۵روز طول میکشد تا یک لباس از مرحله طراحی اش، در نمایشهای مد برای فروش در فروشگاه ها قرار گیرد.

اما معنای دقیق اون ها و تفاوتشون با هم رو هم می دونین؟ به معنای وسیع تر، کلمه ی کژوال را می توان به هر چیزی که راحت، وابسته به موقعیت و خودجوش باشد نسبت داد. Forever 21 فوراور ۲۱، شرکت خردهفروشی زنجیرهای پوشاک آمریکایی است، که در زمینه توزیع انواع لباس، لوازم و کالاهای لوکس مصرفی و محصولات مرتبط با صنعت مد فعالیت مینماید. این اشتهای سیری ناپذیر فرانسه برای لباس مجلل در این دوره باعث تجارت پارچه در این کشور شد و این زمینه را برای ابتکار مد برای زنان ایجاد کرد. طراحی و تولید مد از قرن پانزدهم در فرانسه برجسته شده است. با همه گیری ویروس کرونا شاهد پررنگ شدن جایگاه ماسک در صنعت مد و طراحی های لباس بودیم.