همه چیز درباره فشن شو و مد جواهرات در آنها

فشن شو میتواند با رژهی مدلها روی استیج و یا با حضور طراح لباس یا مدیر هنری آن مجمموعه به پایان برسد. در فشن شو طراح میخواهد نهایت هنر و خلاقیت خود را نشان دهد، پس در فشن شو ها چیزی اغراق آمیز تر و فراتر از فروشگاهها به نمایش میگذارند. اما استثنائاتی هم داریم مارک جیکوبز چند سال پیش فشن شوی خود را با بیانیه شروع نزدیک به ۲۰ دقیقه تاخیر به نمایش گذاست. در اینجا هم لازم است اشاره کنیم برای خرید طلاو جواهراتی که بر اساس ترندهای جهانی اما به شکلی نو و منحصربهفرد طراحی شدهاند، میتوانید به صفحهی محصولات فروشگاه آنلاین گالری پرسته سر بزنید. در این رویداد طراحان لباس جوان و خوشآتیه آثار خود را برای رقابت با یکدیگر به نمایش میگذارند. در این نمایشگاه طراحان اسطورهای مد مثل آنا وینتور (Anna Wintour)، آندره لئون تالی (Andre Leon Tally)، مارک جیکوبز (Marc Jacobs)، پرابال گارانگ (Prabal Gurung)، آنا سوی (Anna Sui)، کلوین کلاین، مایکل کورس و ورا وانگ (Vera Wang) جدیدترین آثار خود را به مخاطبان بینالمللی نمایش میدهند.

مد از دهه ۱۹۸۰ تقریباً به شکوه نهایی خود رسید و دنیای مد و فشن رونق بسیار زیادی گرفت. در این سالها، لباس مد روز، در عرض یک ماه آماده میشد و به همه دنیا فرستاده میشد.جالب اینجاست که در این دو دهه، فشن شوهای زیادی اجرا شد. شلوارهای جین معمولا به مرور زمان کمی گشاد میشوند بنابراین یک سایز کوچکتر دردسر نخواهد بود، ضمن اینکه شلوارهای جین وقتی فرم شل و وارفتهای روی تن داشته باشند، اصلا جالب دیده نمیشوند. «اینستاگرام به ما این امکان را میدهد که ببینیم پوششها چگونه با هم جور در میآیند، به جای اینکه هر آیتم را روی چوب رختی ببینیم.

بعضی از رویدادها فقط شامل نمایش مدلهای زنده میشوند و بعضی دیگر از آنها امکان خرید و پرو محصولات را به بازدیدکنندگان میدهند. اگر بخواهیم واقعبینانه به موضوع نگاه کنیم، نمایشگاههای بینالمللی معتبر با حضور برندهای معتبری که در آنها شرکت میکنند جذابیت پیدا میکنند. اگر به طراحی لباس مشغول هستید یا به آن علاقه دارید، با اضافه کردن رویدادهایی که در ادامه این مطلب معرفی میشوند به تقویم خود، میتوانید اخبار روز دنیای فشن را دنبال کنید. اگر طراح مد و لباس هستید، به یاد داشته باشید که عطش مردم در این زمینه بسیار زیاد شده است و برای موفقیت در صنعت مد لازم است نبوغ داشته باشید. مشکلات بنیادی و ساختاری در بخش دولتی وگاها با ملاحظات اجتماعی و سیاسی در بخش خصوصی مشکلات اقتصادی و عدم اشنایی و گاها ارتباط با دنیای امروز مدو فشن ،همچنین مشکلات سنتیگرایی و نگاه تعصبی در جامعه که صنعت مد و فشن را با مشکلات و چالشهای فراوانی مواجه کرده است.

می توان استایل ماکسیمال را دقیقا مخالف با سبک پوشش مینیمال در نظر گرفت. در فرانسه می توان به فروشگاه هایی با طراحان مد حرفه ای و یا فروشگاه هایی بسیار مجلل و ثروتمند با مجموعه های شگفت انگیز لباس، لوازم جانبی و سایر موارد مرتبط با هنر مد و فشن مراجعه کرد. بعضی از رویدادهای فشن جنبه رقابتی دارند و در آنها تیمی از متخصصان طراحی جوایزی به بهترین طراحان لباس میدهند که در رقابت با طراحان دیگر برنده شدهاند. بعضی از طراحان و برندهای لباسی که در این رویداد بینالمللی مد حاضر میشوند بوربری، متیو ویلیامسون (Matthew Williamson)، نیکولاس کرکوود، مالبری (Mulberry)، و تام فورد هستند. استایل اگزوتیک معمولا از رنگ های جیغ، گلدوزی و طرح های پیچیده و زیورآلات خاص تشکیل می شود. معمولا این رویداد با حضور ستارگان هالیوود برگزار میشود. هر سال در این رویداد مهمترین برندهای اروپایی لباس مردانه مثل پرادا، جیورجیو آرمانی، فرانکی مورلو (Frankie Morello) و ارمانو سروینو (Ermanno Scervino) حضور پیدا میکنند.