هر آنچه باید درباره مد و فشن بدانید – دانستنیها و نکات آرایشی

هم زمانی رونمایی از لباس های المپیک با جشن حافظ و پوشش های متفاوت بازیگران، باعث شد بحث درباره طراحی لباس در جامعه مطرح شود.الهام حمیدی، مانتوی بلند و پوشیده ای تا روی مچ پا عجین با طرح های سنتی ایرانی به تن داشت. در این اجراها بدن به عنوان مدیوم جدید وارد آثارش شده ، و او بر تن مخاطبین در خیابان ها و پارک ها نقش های خال خالی خود را نقاشی می کرد. زمانی که او در دبیرستان تحصیل می کرد یونیفورم ها، قد دامن، مدل مو برای همه دانش آموزان یکسان بود. وی از جمله افرادی بود که در سال ۱۹۹۰ میلادی در رشته مد و طراحی لباس های کشباف، از دانشگاه نوتنگم ترنت دانش آموخته شد. وی نخستین آثار تلفیقی خود را در عرصه هنرهای مفهومی در اوایل دهه نود میلادی قرن بیستم رونمایی کرد. لباس هایی که طراحی می کرد وسیله ای برای بیان هویت و ایده هایش بودند.

برای تبدیل شدن به یک طراح مد حرفه ای در درجه اول نیاز به تحصیلات آکادمیک دارید، تا بتوانید جزئیات کار را به شکل تئوری بیاموزید. مد سریع به مصرف کنندگان اصلی این امکان را می دهد تا ظاهر جدید داغ یا چیزهای بزرگ با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنند. بر خلاف تعریفی که ما ایرانی ها از این اصطلاح داریم، بوتیک به مغازه ای گفته می شود که محصولات خاص و گران قیمت را به مجموعه ی خاصی از مردم می فروشد. درواقع مد با مدرن شدن جامعه بشری به وجود آمده، چرا که در اعصار گذشته مد و مدگرایی در بین مردم جایگاه امروز را نداشته است.

هنرمندانی که روی ارتباط متقابل با مردم بی خبر در خیابان برای ایجاد تنش در مرز بین زندگی و هنر کار کردند. در طراحی پارچه و لباس ضد خود با نقطه ها، کوساما پیوندی میان بدن و هویت های انسانی با فضا و محیط ایجاد کرده است تا بدین روش به هماهنگی و تناسبی اشاره کند که بین اجزای مختلف طبیعت وجود دارد. اگر ما وقتی بیش از حد برای انتخاب لباس بگذاریم ممکن است به موقع به سرکار، جلسه و یا غیره نرسیم و این تاخیر، ما را از کل برنامه روزانهمان عقب میاندازد. پس همیشه تنها به ظاهر بیرونی بسنده نکنید و نگاهی دقیق به دوخت و جنس آستر لباس هم بیندازید تا بتوانید ارزش واقعی یک لباس را تعیین کنید. سالیان سال در بسیاری از کشورها مانند مصر، ژاپن، بین النهرین و هند برای از چتر به عنوان یک سایبان برای اربابها استفاده میکردند تا مانع داغ شدن سرشان در زیر آفتاب شود.

از ۱۹۶۷ در زمان محبوبیت هیپی ها، در اعتراض به جنگ ویتنام پرفورمنس ها و هپنینگ های فراوانی در سنترال پارک و پل بروکلین نیویرک اجرا کرد. او شخصا لباس ها را طراحی می کرد و روی اکثر لباس ها با استفاده از رنگ های پلاستیکی و درخشان نقوش انتزاعی اش را نقاشی می کرد. او اکنون در دانشگاه هنر لندن تدریس می کند. هنر کوساما پدیدهای نادر در جهان هنرهای بصری است که به درستی نمیتوان آن را در حوزه نقاشی، مجسمهسازی و یا چیدمان قرار داد. بیشترین محتویات این مجله فصلی عمدتا ترندهای فرهنگی، موسیقی، مد و غیره است. او پس از تحصیلاتش، در زمینه هنرهای مفهومی فعالیت نمود و یکی از خصوصیات خاص کارهایش، انجام فعالیت های تلفیقی در این حوزه است. او علاقه بسیاری به هنر، دنیای مد و موسیقی داشت و با دیدن عکس های مدلینگ در مجله ها و دیگر رسانه ها به وجد می آمد.