هر آنچه باید درباره مد و فشن بدانید – دانستنیها و نکات آرایشی

اگر بخواهیم واقعبینانه به موضوع نگاه کنیم، نمایشگاههای بینالمللی معتبر با حضور برندهای معتبری که در آنها شرکت میکنند جذابیت پیدا میکنند. نمایشگاه پوشاک و مد در شهر استانبول ترکیه تحت عنوان « فشن کانکشن استانبول» و با هدف دستیابی به حجم صادرات 23 میلیارد دلاری در بین روزهای 9 الی 11 فوریه سال 2022 در مرکز نمایشگاههای بینالمللی این شهر برگزار میشوذ. یکی از اصطلاحات تخصصی مد و فشن به معنی چیزی که در دو طرف تقارن نداشته باشد. فردی که آگاه از ترند های فشن است و جلوتر از بقیه حرکت می کند. شاید به نظرتان این دو مورد تفاوت خیلی زیادی باهم نداشته باشند؛ اما باید بدانید که مد و استایل هم از لحاظ معنایی و هم مفهوم تفاوتهای بسیار زیادی با یکدیگر دارند. وقتی که استایلی در یک بازه زمانی فراگیر شده و رواج پیدا می کند تا همه را با خود آشنا کند و تبدیل به مد شود.

به لباس های گران قیمتی گفته می شود که حتی پارچه ی آن نیز کاملا دستساز است و فقط برای مشتریان خاصی تولید می شود. سبکی از گذشته که شامل وسایل عتیقه و قدیمی می شود. نمایش های دنیای مد و فشن (رویداد ها و نمایشگاه ها) بهترین نمایش در تلویزیون برای اطلاع از آخرین مد است زیرا آنها به طور کلی یک عنصر و شیوه خاص را معرفی می نمایند. اصطلاحی در مد و فشن که به سبک لباس پوشیدن مخالف با ترند روز اطلاق می شود؛ بی تفاوتی نسبت به ترند و مد روز. لباس های ساخته شده برای کامل کیپ شدن به بدن.

در این اصطلاح رنگ های متضاد یا مکمل را در کنار هم برای ساخت استایل قرار می دهند و هدف از آن جلب توجه و ساخت ترکیب رنگ های چشم گیر است. فردی که این پوشش را به تن کرده به نظر میرسد از یک قرن بعد سوار ماشین زمان شده و به زمان ما برگشته است! استایل تام بوی استایل مورد علاقه دختر خانم هایی است که سادگی و راحتی استایل های پسرانه را به پوشیدن لباس های دخترانه ترجیح می دهند، یا بهتر است اینطور بگوییم که مانند یک استایل پسرانه لباس های شان را انتخاب می کنند.

سبکی ار لباس پوشیدن است که از سبک کولی و هیپی الهام گرفته شده. این اصطلاح تخصصی در دنیای مد و فشن به معنای کمد لباسی است که آیتم های درون آن هیچ وقت از مد نمی افتند، مانند دامن، شلوار و کت. این نرخ برای طراح مد حرفه ای در تورنتو انتاریو، بین 120 تا 215 هزار دلار در نوسان است. البته برندهای فست فشن مانند H&M یا Zara در سال بیشتر از 2 کالکشن بیرون می دهند. این استایل برگرفته از سادگی و راحتی است. راحتی و کاربرد آنها قطعا انکارناپذیر است. استایل کژوال Casual یعنی سبک راحتی!