مشاغل دنیای مد و فشن – مجله کسب و کار بازده

شروع طراحی کفشهای نوک تیز به سالهای بسیار قبل باز میگردد. تا اینکه در سال ۱۳۶۳ طبق قوانینی که انگلستان وضع کرد افرادی که جز خانوادههای معمولی بودند که مجبور به کار کردن زیاد بودند باید از کفش ورزشی استفاده میکردند و خانمهایی که جز خانواده سلطنتی بودند از کفشهای نوک تیز استفاده میکردند به این گونه این نوع کفش در صنعت مد و فشن جایگاه ویژهای پیدا کرد و امروزه بسیاری از خانمها برای مراسمات تشریفاتی و خاص از این نوع کفش استفاده میکنند. در سال ۱۹۷۷ یکی از دانشجویان خانم دانشگاه ورمونت لیزا ایندال برای پوشاندن بالا تنه خود دچار مشکل شده بود به همین دلیل سعی کرد تا یک نوع نیم تنه آزاد و اسپرت طراحی کند تا همه بتوانند از آن حتی به عنوان یک تاپ استفاده کنند. پس از نخستین طراحی او که به کمک دو تن ازهمکلاسیهایش صورت گرفت، شرکتی به نام Jogbra را تاسیس کرد و تمامی نیمه تنههای اسپرت را با برند خود به مرحله تولید و عرضه رساند.

چرخه ی مد شامل شامل پنج مرحله است. لیلی پولیتزر ایده لباسهای رنگارنگ خود را از کجا کسب کرده است؟ این ترند جدید طرفداران زیادی را در سراسر جهان پیدا کرده است. به گفته خود بربری نخستین بار ایده طراحی این کت را از لابهلای اشعار شکسپیر پیدا کرده است و متوجه شده افراد به جز پوشش رسمی برای روزهای بارانی نیز نیاز به پوششی مناسب دارند تا بتوانند زیر باران لذت ببرند. عمق میدان عکسها رابطه مستقیم با میزان دریچه دیافراگم دارد و این در عکاسی از مدل در فضای باز اهمیت پیدا می کند.لنزهای با دیافراگم باز مثل f:1.8 , f:2.8 و یا حتی f:1.4 ابزارهایی جذاب برای کم کردن عمق میدان در عکسهای مد خیابانی و در لوکیشن های طبیعی هستند. گاهی دنبال کردن ترندهای جدید با رشد سریعی که دارد، دشوار به نظر میرسد. در آن زمان اشراف مبتکر مدها بودند و طبقات پایین از سبک های طبقه بالا کپی برداری می کردند (معروف به “نظریه سر و صدا کردن مد”.) امروزه مدها ممکن است از تمام سطوح جامعه ، حتی در حداقل ثروتمندان ، سرچشمه بگیرند و وقتی این اتفاق می افتد ، به تغییر مد “از بالا” یا “از پایین به بالا” معروف می شود.

نمایشگاه بین المللی مد و فشن رویدادی است که در آن طراحان معروف و معتبر برندهای بزرگ بینالمللی لباس جدیدترین کارهای خود را به نمایش میگذارند. نمایشگاه بین المللی مد و فشن پیتی ایماجین که هر سال در فلورانس برگزار میشود یک رویداد تجاری لباس مردانه، زنانه و بچهگانه است. در صنعت مد و فن شما با محصولات کیف و کفش، لباس، رنگها و بسیاری از موارد دیگر که مربوط به استایل و نوع پوشش یک فرد میشود، آشنا میشوید. البته فراموش نکنید که باز هم فاق بسیار بسیار کوتاه و کمربندهای ضخیم، ویژگیهای اجتناب ناپذیر هر نوع شلواری در این دوران بودند!

اما مهمتر از همه، باید بسیار ناب باشد و دارای ایده های نوآورانه و تازه. شما همچنین باید در طراحی خوب باشید و بتوانید ایده های خود را در طرح ها یا اسکیس ها بیان کنید. مشاوران متخصص الست گروپ در این مسیر همراه شما هستند. با چی بپوشم همراه شوید تا نگاهی بی اندازیم به صنعت مد و فشن و با همه چیز درباره رازهای پنهان دنیای مد و فشن آشنا شویم. در همین زمان بود که کارگاههای بهره کشی تولید پوشاک به همراه برخی از مسائل آشنا درحوزه ایمنی به وجود آمدند. اما با گذشت زمان شلوار های تنگ و چسبان نوعی پوشش عادی در جامعه بودند. تا اینکه در اویل قرن ۱۷ و ۱۸ در مناطقی که بارانهای فصلی بسیار زیادی وجود داشت برای خیس نشدن از آن وسیله که چتر نام داشت مردم عادی نیز استفاده میکردند تا اینکه به مرور زمان چترهایی سبک با طرحهای مختلف جایگزین چترهای قدیمی چوبی و سنگین شد و اینگونه تمام مردم توانستند از چتر استفاده کنند.