مروری بر تحولات مد و فشن از سال 2022 تا کنون

رنگهای خنثی زیبایی خاص و گیرایی بالایی دارند، اما باید بر ترس از رنگها هم غلبه کرد! علاوه بر این، گوشوارههای میخی این ویژگی را دارند که بیش از اندازه تیپ شما را شلوغ نمیکنند و خیلی ساده در کنار زیورآلات دیگر مثل گردنبند، دستبند، ساعت و… در اواخر قرن بیستم، مد و فشن در بین مردم بیشتر رواج پیدا کرد و آگاهی مردم در این مورد افزایش پیدا کرد؛ بنابراین آنها به جای تکیه بر روندهای حاکم در بازار، شروع به انتخاب لباسهای راحت و مناسب با سبک استایل خود کردند. ترند زیر مجموعه فشن است، نوعی روش یا حالت جدید که در دوره زمانی مشخص از آن پیروی می شود و بعد از چند ماه یا یک سال جای خود را به ترند بعدی می دهد. به این طریق یک بار دیگر به طرفداران عرصه مد ثابت شد که در دنیای پر تحول فشن هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست!

البته باید یادآور شویم که این پیش بینی چندان درست نبود. البته فراموش نکنید که باز هم فاق بسیار بسیار کوتاه و کمربندهای ضخیم، ویژگیهای اجتناب ناپذیر هر نوع شلواری در این دوران بودند! این استایل رفته رفته در سبک کانتری آمریکایی بسیار محبوب شد. به این طریق طراحان مد روی کار آمدند. شلوارهایی که هر سال رفته رفته گشادتر از پیش تولید میشدند و جیبهای بدردنخور زیادی روی آنها قرار داشت. آستینی که جداگانه به لباس دوخته نمی شود و با فرم خالص خود علاقمندان زیادی دارد. کلمه ترند تنها در مد کاربرد ندارد و به هر روشی یا حالت جدیدی که یکباره پرطرفدار می شود و عده زیادی از آن استفاده می کنند می گویند.

گویی شخص پس از بستن اولین و دومین دکمه از بلوز خسته شده و آن را رها میکرد. Re-Spun واگذاری تیشرتهای قدیمی را آسان میکند (حتّی برای هر تیشرت ۵ دلار دریافت میکنید)، سپس آنها از این تیشرتهای قدیمی تیشرتهایی جدید و بازیافت شده تولید میکنند! اما به همان سرعت نیز از رده خارج شدند. وینتیج به طرحی قدیمی گفته میشود که طی سالها از محبوبیت افتاده است اما بعد از مدتی دوباره به صنعت مد برمیگردد و طرفداران بسیاری پیدا میکند. این نکتهای است که میتوانید از «کیت میدلتون» (Kate Middleton)، دوشس کمبریج، یاد بگیرید! برای مثال، در دهه دوم دیگر خبری از شلوارهای فاق کوتاه و آزاردهنده نبود و دامنهای میکرومینی دردسر ساز به انباری خانههای مد انتقال داده شدند. یک ترند کلیدی مد و فشن دیگر که امسال صفحههای اینستاگرام را تسخیر کرد دامنهای طرح پلنگ«ناومی» Naomi مشهور است، بود.

با این که کوچلا به عنوان یک فستیوال موسیقی است، اما تاثیر استایلینگهای خلق شده در آن به قدری است که هر سال بیش از دوست داران موسیقی، طرفداران دنیای مد و فشن را به چالش میکشد. این کاری است که کیت میدلتون در انتخاب استایلهای خود انجام میدهد؛ استفاده از برندهای همیشگی و طراحان خاصی که از گذشته برای او لباس طراحی میکرند. گاهی نیز با اتصال چند بند کوتاه به هم این کار انجام میشد. الگوها به مشتریان ارائه و توضیح داده میشد و اگر مورد پسند آنها بود، سفارش میدادند و لباسها دوخته میشد. لباسها در صورتی همیشه زیبا و خوشفرم دیده میشوند و میتوانند تا مدتها در کمد لباس شما جا خوش کنند که به خوبی از آن نگهداری کنید.