مروری بر تحولات مد و فشن از سال 2022 تا کنون

سلبریتیهای مطرح و جوانان خوش ذوق بسیاری از سراسر جهان با اشتیاق ایجاد سبکی منحصر بفرد از استایل بوهو و خودنمایی در آن، هر سال در این فستیوال گردهم میآیند. طراحی های آن ها توسط فروشندگان معتبر جهان مانند برگدورف گودمن به متقاضیان عرضه می شود. دنیای مد و فشن امروزه بهقدری اهمیت پیدا کرده است که تقریباً تمامی اقشار جامعه از تمام کشورهای جهان خواسته یا ناخواسته درگیر آن هستند و بیمیل نیستند که در جهت جریان آن حرکت کنند و مطابق روز دنیا پوشش ظاهر خود را تغییر دهند. آنها به خاطر لباسهای «دختر سرشناس» (It-girl) شناخته شدهاند، و میتوان گفت که جز پرطرفدارترین برندهای اینستاگرام هستند – تنها نیاز است که به حجم بالای اشارههای برندها و تگها نگاهی بیاندازید تا ببینید کاربران اینستاگرام چگونه سبک منحصربهفرد مد و لباس خود را به این صنعت ارائه میکنند، و فروش را افزایش میدهند. با اتصال اینستاگرام به صورت مستقیم به سایت فروش، میتوانید خرید را سریعتر کنید و مشاهدهای بهتر از آنچه فروش شما را میسازد داشته باشید.

تیپ خانمهای ایرانی پر است از رنگهای طبیعی، از سرمهای و مشکی و شتری گرفته تا طوسی و خاکستری؛ اما به سادگی میتوانید به این رنگها کمی انرژی بدهید، کافیست کیف و کفش خودتان را در رنگهای روشن انتخاب کنید. البته گاهی ترند به آخرین مدی گفته میشود که قرار است به زودی ارائه گردد اما هنوز به بازار نیامده است. پیش از پاسخ به سؤال بالا باید بدانید که طراحی مد (Fashion Design) در واقع به هنر استفاده از طراحی و زیباییشناسی برای خلق پوشاک و زیورآلات گفته میشود. به طور مثال، در سال ۲۰۲۰ شاهد طلا و جواهرات مروارید، زنجیرهای بسیار بزرگ و گوشوارههای تکی بودیم. بعد از هفتهی مد پاریس و نیویوک، هفته مد میلان و هفته مد لندن نیز در صنعت فشن بسیار حائز اهمیت هستند. این کشور همراه با کشورهایی مانند انگلستان، ایتالیا، امریکا و ژاپن را میتوان صاحب اصلی مد و فشن در دنیا دانست اگرچه سایر کشورهای دیگر نیز شناسههای خاص خود را دارند.

پس از انقلاب فرانسه مجلات ویژه لباس دیگر منتشر نمی شد و اطلاعات مربوط به لباس پاریسی را می بایست از منابع آلمانی و انگلیسی به دست آورد. در این دوره لباسهایی طراحی شد که به لباسهای دخترانهی بچگانه شباهت داشتند. یا اگر بالاتنهی درشتی دارید بهتر است بلوز با راهراههای افقی را فراموش کنید و به جای آن طرحهای ساده یا لباسهای بدون طرح بپوشید. بسیاری از موفّقترین برندهای مد و فشن در هنگام برنامهریزی محتوایشان به قانون ۸۰/۲۰ متعهّد هستند: ۸۰٪ محتوایتان باید داستانتان را تعریف کنند، در حالی که ۲۰٪ باید تبلیغاتی باشند. اوت کوتور یک عبارت فرانسوی به معنی «دوخت در سطح بالا یا فشن سطح بالا» است.

قبل از انقلاب فرانسه سبک پوشش و لباس مورد استفاده یک فرد، نشان دهنده طبقه اجتماعی وی بود، افراد معمولی اجازه استفاده از سبک پوشش اشراف را نداشتند و لباس های معمولی و ساده از نظر طراحی، پارچه و رنگ متعلق به عوام بود. همیشه ذهنتان را برای تجربههای تازه باز نگه دارید. بسیاری از جریانهای محبوب اینستاگرام با اینفلوئنسرها آغاز میشوند، که به صورت مستمر در حال پیدا کردن راههای خلّاق نو برای ابراز خود بر روی پلتفرم هستند (و جذب دنبالکنندگان جدید). در آخر هم به مقولهی ترندهای طلا و جواهر در فشن شوها پرداختیم. به همین خاطر است که گاهی لباسهای فشن شوها عجیب و غریب و غیر قابل پوشش بهنظر میرسند. به طور کلی عقیده بر این است که طراحی مد در قرن نوزدهم توسط «چارلز فردریک ورث»آغاز شد.