مد Mode فشن استایل ترند و تعریف و تفاوت آنها – مد-فشن-استایل-زیبایی-روانشناسی

بارها از کنار فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر عبور میکنیم بدون اینکه متوجه این موضوع بشیم که چرا ویترین های این مغازه ها از پوشاک شبیه به هم شدن مثلا تم و سبک نوع پوشاک همه مغازه ها به یکباره قرمز رنگ شده اند ، گاهی اوقات هم به این نکته توجه میکنیم ولی شاید زمانی که برای خرید کردن به سمت مغازه های سطح شهر می رویم. صنعت پوشاک به دلیل سرعت بخشیدن به فرآیندها در حال پیشرفت است و همه این موارد نشان دهنده جایگاه مد و فشن در دنیای امروز است. در این دوران، شالهای بلند در هر رنگ و همه جا دیده میشدند. با کوتاهتر شدن دامنها، تمایل به کوتاه کردن فاق یا کمر آن نیز رفته رفته در سالهای بعد به چشم خورد. در گذشته راجع به چگونه استایل خود را پیدا کنید و تست استایل مطالبی گذاشته بودیم، برای ساختن و پیدا کردن استایل یونیفرم دو مطلب گذشته را مطالعه کنید.

حوزه مد در این 10 سال اخیر بسیار توسعه یافته و تغییر کرده است. به طور کل به مجموعه ای از ترندها گفته می شوند که بسته به فصل و سال تغییر می کنند و محبوب و پرطرفدار می شوند. همچنین بزرگترین نمایش مد جهان به صورت دو سالانه در فرانسه و در شهر پاریس برگزار می شود. نبرد ورسای، ایده اصلی افینده روابط عمومی النور لمبرت، برای تأمین بودجه احیای کاخ طراحی شده بود و دوره پیشرفت طراحان مد فرانسه در برابر طراحان امریکایی بود. پس اگر محصولات آینده ی خود را در این قالب پیاده سازی کنند احتمال موفق شدن در فروش محصولات جدید را دارند با توجه به اینکه مردم این سبک را پذیرفته اند با کمی تغییر در نوع پوشش قبلی مردم بازار جدیدی را برای صنعت خودشان دست و پا میکنند ، از این رو است که شما در نوع پوشش یک جامعه یک هماهنگی نسبی را شاهد هستید و اگر دقت کنید می بینید نوع پوشش در یک مقطعی از زمان کاملا از یک سبک پیروی می کند.

ما دائما در حال آشنا شدن با ایدههای جدید دربارهی سبک موسیقی، فیلم، انواع لباسها و نحوهی پوشیدن آنها و… به طور خلاصه به استایل هایی می گویند که در آن از آیتم هایی استفاده می شود که حالتی کلاسیک و رسمی ندارند و می توان در تمام طول روز به راحتی از آنها استفاده کرد. «اینستاگرام به ما این امکان را میدهد که ببینیم پوششها چگونه با هم جور در میآیند، به جای اینکه هر آیتم را روی چوب رختی ببینیم. دلیل این محبوبیت علاوه بر راحتی، امکان ست کردن با هر نوع لباس و استایلی بود. به علاوه: اگر به دنبال افزایش فروش از طریق لینک در بیو اینستاگرام هستید، میتوانید این کار را با لینک کردن پستهای حال حاضر اینستاگرامتان به صفحههای محصولات به وسیله یک صفحه لندینگ (landing page) قابل کلیک و با امکان خرید انجام دهید.

با نمایان کردن این قسمت، بدن صافتر و سرشانهها پهنتر به نظر میرسد. دراپینگ یا مولاژ به قدری دقیق است که به ریاضیات مد مشهور می باشد. استایل، فشن، مد و ترند ، کلمات کلیدی دنیای مد هستند و بار ها پیش آمده این کلمات را شنیدیم یا خوانده ایم اما معنای دقیق آن ها را نمیدانیم. استفاده از انواع کمربندها که این استایل را تثبیت میکردند نیز موجب ترند شدن کمربندهای رنگارنگ و کمربندهای ضخیم شد. به طوری که ترند شناخته شدن یک سبک خاص شاید چند سال زمان میبرد. در ادامه می خواهیم به انواع گوناگون استایل فشن ترند در سال 2022 بپردازیم و جایگاه شال و روسری را در دنیای مد امروزه بررسی نماییم. چرا که در سالهای اخیر دنیای مد و فشن شاهد ظهور دوباره جینهای گشاد با عنوان ماماستایل از دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی بود. مانند سبک شلوار جین های پاچه گشاد که در دهه ۷۰ میلادی ترند شد (تعداد زیادی از آن پیروی می کردند و آن سبک شلوار جین می پوشیدند) و در سال های گذشته دوباره به دنیای مد برگشت.