فست فشن یا مد پرشتاب چیست؟

علت این کار نیز این بوده که پوشاندن پیراهن به بچهها و همچنین عوض کردن پوشاکشان در آن حالت بسیار ساده بود. لباسی که الیزابت بر تن داشت، بسیار ساده اما شیک و چشمگیر بود. ما در مورد سنگریزه درباره ی اینکه چه چیزی مد سریع، آهسته و محیط زیست است سوالات زیادی دریافت می کنیم که این راهنمای ساده را برای کمک به شما در درک تأثیر مخرب مد سریع جمع آوری کرده ایم. درست بعد از اینکه مردها از صحنهی نبرد به خانهها خود بازگشتند و همچنین زنان نیز محل کار را رها نموده و به انجام کارهای روزانهی خود پرداختند، صنعت مد نیز دستخوش تغییرات عظیمی شد، به این صورت که زنانگی در آن بیشتر هویدا بود. در ادامه بررسی تحولات مد، در این مطلب از مجله دنیای مد به سراغ مد دهه 1930 میرویم. وی ادامه داد: با افزایش توجه نسبت به کشورمان برای نخستین بار پس از هفت سال جهش قابل ملاحظهای در زمینه صادرات پیدا کردیم.

کتانی جزء آن دسته از اختراعات صنعت مد بوده که تا به حال طرفدارن بسیار زیادی داشته و طی گذشت زمان مدلها و طرحهای به خصوصی از آنها به دست تولید رسیده است. البته این قانون مدتهاست که از بین رفته، اما با این وجود این سبک کلاه هنوز هم جزء لباسهای رسمی به شمار میآیند و معمولا برای مراسمهای رسمی نظیر: اسب سواری، مهمانیهای در باغ و حتی مجالس عروسی مورد استفاده قرار میگیرند! رنگ بنفش در طول تاریخ همواره به عنوان نماد اشرافیت و سطح بالای جامعه بوده است و این نماد از زمان امپراطوری رومیها و بیزانسها تا به حال ایجاد شده است. جالب است بدانید رنگ بنفش که از نوع خاصی از حلزون گرفته میشد به قدری زیبا و خاص بود که تنها افراد سطح بالای جامعه میتوانستند لباسهایی به آن رنگ را به تن کنند. حتی جزییات را هم رعایت کنید، کفش پاشنه بلند، رژلب و موهای شانه شده حس بهتری از لباسی که پرو میکنید به شما میدهد.

در نهایت محصول را ارزیابی کنید، کیفیت آن را ببینید و از خود بپرسید که آیا این برای سبک شما مناسب خواهد بود یا خیر. یکی از ترندهای قدیمی، استفاده از پر پرندگان در بالای کلاهها بوده است و متاسفانه این ترند در سال 1900 به قدری مورد توجه و محبوبیت افراد قرار گرفته بود که میلیونها پرنده کشته شدند تا از پر آنها این نوع کلاهها تهیه شود. تغییر در مد لباس بانوان خبر از تغییر جایگاه آنهاه در اجتماع و دیدگاه عموم به آنها در جامعه میدهد. بعد از این سن به آنها شلوارک و سپس شلوارهای بلند پوشانده میشد و برای دهههای متوالی این سنت رواج داشت.

اما اکنون میدانیم که این سنت به طور کامل از میان رفته است و به پسر بچهها به هیچ وجه پیراهن نمیپوشانند. هیچ وقت سعی نکنید از لباسها یا آرایشی استفاده کنید که مناسب سن یا ظاهر شما نیست، این کار باعث جوانتر به نظر رسیدن نمیشود. برای مثال در دورانی که اوضاع اقتصادی رو به بهبود بوده است، معمولا از سنگها و جواهرات قیمتی برای لباسهای بانوان استفاده میکردند. الآن معنی دقیق هرکدوم رو توضیح می دم. با توجه به توضیحاتی که در خصوص سبک تام بوی دادیم احتمالا متوجه شده اید که این سبک مخصوص خانم ها می باشد و کاربردی برای آقایان ندارد.