فست فشن یا مد پرشتاب چیست؟

از مهمترین شاخصههای مجموعه “کوته آستینان” می توان به کارکردهای چندگانه و پوشیدگی، تنوع در آستینها، انتخاب مواد مصنوعی و طبیعی در کنار هم و رنگها که در نهایت بیانگر حالات درونی مردمان از زندگیشان است اشاره کرد. توجه فعالان مد و لباس کشورمان به این عرصه نوین مد و استفاده از کارکردهای آن برای بیان فرهنگ، تمدن و تاریخ این مرز و بوم در طراحی های آینده، می تواند فرهنگ سازی جذابی را برای دنیای مد و لباس ملی به ارمغان آورد. در واقع سبک کلاسیک این لباس ها و لطافت پارچه ای که دارند موجب شده همچنان دارای طرفداران بسیاری باشند و بانوان فراوانی برای حضور در مراسمات پیراهن های مخمل ماکسی را انتخاب نمایند. به نظر می رسد، مد مفهومی مقوله ای جدید در عرصه مد و لباس دنیا باشد و استقبال عموم از این روش خلاقانه، روز به روز در حال افزایش است.

به طور کلی همه ما می دانیم که مدل و استایل لباس پوشیدن افراد معروف در نوع لباس پوشیدن ما هم تاثیر گذار است. روایت نرگس را از مد مفهومی، با اینستاگردی های ایشان دنبال می کنیم. گاهی دنبال کردن ترندهای جدید با رشد سریعی که دارد، دشوار به نظر میرسد. اگر نوع لباس پوشیدن برای شما اهمیت دارد، حتما لباس های خود را از این مزون تهیه کنید. مانتوی فیروزه ای بلندی را که پایین آن شبیه به دامن است و چین های ظریفی دارد، پوشیده و کمی در آن تکان می خورد. گفته شده که اصلی ترین نماد جنگ سرد و سپس جنگ اول خلیج فارس همگی پیش زمینه ای شدند برای شکل گیری ایده های ارتا و فعالیت های سیاسی و اجتماعی اش. لباس پناگاه، جان پناهی موقت است که می تواند به شکل لباس در آید و در مواقع غیر منتظره پوشاننده را از شرایط ناگوار محافظت کند.

در کار ما هیچ محدودیتی وجود ندارد و مشتریان میتوانند با توجه به بودجه و نیاز خود لباس خریداری کنند و مانند بسیاری از عمده فروشان نمیگوییم که حتما باید تعداد خاصی خرید کنید. هر ساله مدل های جدیدی از انواع لباس ها مانند لباس مجلسی، مانت، لباس ورزشی و … در ایران، مقوله مد مفهومی، سابقه چندانی ندارد و مدتیست که مورد استقبال فعالان طراحی مد و لباس به خصوص طراحان جوان و دانش آموختگان خارج از کشور قرار گرفته است. یکی از مجلات پرفروش در دنیا بدون شک مجله معروف وُگ Vogueاست که این مجله مد و فشن در سال ۱۹۰۹ و توسط کاند نست چاپ شد در ابتدا وگ به عنوان روزنامه هفتگی منتشر می شد که با توجه به محتوای داخلی و با تغییر ناشر در سال ۱۹۸۸ امروزه این مجله موفق شده تا با ۱۱ میلیون مشترک در ۲۳ کشور دنیا مطالبی را درباره دنیای مد و فشن و ترند های آن به همگان معرفی کند.

لباس های اجرا کنندگان، کت و شلواری از جنس نمد پتوهای ارتشی بود، همان نمدی بود که جوزف بویز در کت و شلورای، پیانو و دیگر آثار خود استفاده می کرد. به جرات می توان فرض کرد که ویوین وست وود (Vivienne Westwood) تنها کسی نبوده است که متوجه لباس خریدن زیاد افراد شده است. لباس پناهگاه ارتا، علنا روش انسان در تعریف فضا را آشکار می سازد و می گوید که چگونه شرایط فضایی خودش را می سازد. بسیاری از افراد تمایل دارند تا سبک لباس پوشیدن خود را همانند مد روز عملی کنند تا جذاب تر و شیک تر از همیشه به نظر برسند. بسیاری از فروشگاههای تولید پوشاک از تیمهای کارگران پوشاک یا کارگران خانگی استفاده میکردند.