عوامل موثر در ترند شدن مد و فشن

تِرند نوعی حالت یا روش جدید است که در مدت زمان مشخصی طرفدار پیدا می کند و از شش ماه تا ۲ سال و گاهی اوقات بیشتر ادامه دارد. این تاثیرات را میتوان در روند خرید کردن مردم، ظاهر مردم، روشهای کسب و کار، روش مطالعه، نحوه صحبت و گویش افراد و یا حتی نوشتن نیز مشاهده کرد. همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، در سال های اخیر حجاب و پوشش سر، و استفاده از شال و روسری دیگر محدود به کشورهای اسلامی نبوده و حتی اروپاییان نیز به استفاده از روسری روی آورده اند. این اعلام با یک کپشن بسیار ساده «ما به هاوایی میرویم.» اتّفاق افتاد، با ویدئویی از سکانسهای رؤیامانند یک ساحل، به دنبال آن تبلیغاتی محدود از مجموعهٔ جدید در یک هفتهٔ آتی.

با استفاده از اینستاگرام برای اعلام به روز رسانی در شرکت یا محصولات، شما به دنبالکنندگان دلیلی برای چک کردن و بازگشت به صفحهتان میدهید. محتوای ویدئویی در اینستاگرام در حال رشد است، پس حالا زمان آغاز تجربهگرایی با محتوایتان، ویرایش تصاویر برای جا دادن در فید، و به اشتراک گذاشتن ویدئوهایی جذّابتر با دنبالکنندگان است. Boyish Jeans برند خود را با به اشتراک گذاشتن تصاویر پشت صحنه، عکسهای شو روم، عکسهایی از اینفلوئنسرها و دیگر تصاویر در پلتفرم اینستاگرام تبلیغ میکند. یکی از راههای محبوب استفاده از کاروسل اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن مجموعه محصول یا خط تولید محصولات است. تگ کردن محصولات در استیکرها با قابلیّت خرید استوری اینستاگرام میتواند راهی واقعیتر (organic) برای تبلیغ فروش در استوری باشد، و امکان به نمایش گذاشتن جزئیّات محصولات بدون تلاش بیش از حد برای فروش آنها را میدهد.

در حال حاضر بسیاری از طراحان مد در تلاشند تا با خلق پوششهای عجیب و متفاوت از کلمه آوانگارد برای نام، برند یا محصولات خود استفاده کنند. مد از همه جوانب بر زندگی مردم تاثیر می گذارد از رژیم های غذایی گرفته تا طرز فکر و نوع تمرینات ورزش. شهرهایی که تاثیر به سزایی بر صنعت مد در سطح بین المللی می گذارند و در استایل های مختلف از آن شهرها ریشه می گیرد. اینستاگرام یک پلتفرم به شدّت بصری است که این امر به برندهای مد و فشن خلاقیّت و انعطاف لازم برای به فروش گذاشتن یک سبک زندگی، و نه تنها یک «سلیقه» را میدهد. کمد های کپسولی فقط محل گذاشتن لباس های واجب و روزانه هستند و فضای زیادی ندارند . پس همیشه تنها به ظاهر بیرونی بسنده نکنید و نگاهی دقیق به دوخت و جنس آستر لباس هم بیندازید تا بتوانید ارزش واقعی یک لباس را تعیین کنید.

اگر قرار باشد داخل کمد لباسهایتان یک تکه همیشه کاربردی داشته باشید، حتما یک شومیز سفید ساده انتخاب اول است. تحت تاثیر صنعت مد قرار گرفته اند. گل های درشت جزء طرح هایی هستند که بسیار مورد توجه برند های گوناگون قرار گرفته اند. این روسری ها که در پشت سر گره می خورند بسیار برای خانم های جوان مناسب می باشند. بارها از کنار فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر عبور میکنیم بدون اینکه متوجه این موضوع بشیم که چرا ویترین های این مغازه ها از پوشاک شبیه به هم شدن مثلا تم و سبک نوع پوشاک همه مغازه ها به یکباره قرمز رنگ شده اند ، گاهی اوقات هم به این نکته توجه میکنیم ولی شاید زمانی که برای خرید کردن به سمت مغازه های سطح شهر می رویم. این موضوع فقط به پوشاک خلاصه نمیشد بلکه نوع آرایش و جواهرات نیز در این امر دخیل بودند.