شناخت مد و فشن و تعریف آن – تولیدی پوشاک و مانتو بهکارکمند

مدلهای حرفه ای با گذراندن دوره های مدلینگ با اصول مختلفی آشنا شده اند. در انتخاب مدل عوامل مختلفی دخیل هستند. برای تحصیل در رشته های هنر انگلستان در مقطع لیسانس، نمره آیلتس ۶ در شرایط اکثر دانشگاه ها وجود دارد که بسته به رشته انتخابی ممکن است شرایط و مدارک مختلفی مورد نیاز باشد به عنوان مثال برای تحصیل در رشته سینما در انگلستان نمره آیلتس ۶.۵ مورد نیاز می باشد. لوکیش در عکاسی مد بسته به نوع سفارش انتخاب می شود. بسته به سبک عکاسی ، ایده و لوکیشن به تجهیزات مختلف نورپردازی نیاز خواهید داشت. با اینکه عکاسی از سوژه های مد با یک شاخه فلاش و یک رفلکتور هم مقدور است اما باید در نظر داشت ایده و سفارشات مختلف در بخش عکاسی مد باعث می شود به این تجهیزات نیاز پیدا کنید. مدل شما چه مرد باشد و چه زن باید دارای ویژگی های منحصر بفردی باشد تا در تهیه عکسهایی حرفه ای به شما کمک کند.

عکاس حرفه ای مد چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ این فضاسازی ها در راستای اهداف سفارش دهنده و ایده های خلاق عکاس انجام می شود. پس زمینه و بکگراند در عکاسی مد باید متناسب با سبک عکاسی و خواسته سفارش دهنده انجام شود. بعضی سفارشات با در نظر گرفتن خواسته های برند در فضاهای طبیعی و یا موقعیت های شهری انجام می شود. مثلا عکاسی مد کاتالوگ صرفا در فضای استودیو انجام می شود. از طرف دیگر حقوق طراحان مد با سابقه و با مهارت بالاتر می تواند در هر سال حدود 117625 دلار باشد. بهای این کفش تولیدی در ایران حدود نصف مشابه وارداتی آن بود. اما یک طراح گرافیک مد جوان در می سیساگا در هر سال حدود 45 هزار دلار درآمد خواهد داشت. آیا فصل بعد دوباره آن را می پوشم؟

یک ترند کلیدی مد و فشن دیگر که امسال صفحههای اینستاگرام را تسخیر کرد دامنهای طرح پلنگ«ناومی» Naomi مشهور است، بود. ابزارهای دیگر شامل اکتاباکس، سافت باکس، فیلترهای رنگی فلاش ها، بیوتی دیش و رفلکتور است. البته گاهی اوقات لازم است از چهره های جدید در عکاسی مد استفاده کنید. در سفارشات جدی و همکاری با برندهای مطرح لازم است از مدلهای حرفه ای و دارای سابقه استفاده کنید. در سفارشات معمول می توان از مدلهای تازه کار و مستعد که حتی بخشی از ویژگی های بالا را دارند استفاده کرد. طراحان امروزی، اغلب از نرمافزارهای کامپیوتری خاصی مانند کد (CAD) استفاده میکنند، در خیاطی مهارت دارند و به نظریههای هنری فلسفی مرتبط به رنگ و بسیاری از انواع مختلف مواد مورد استفاده برای تولید پوشاک و زیورآلات آشنا هستند. در بسیاری از فرهنگهای متنوع و گسترده در سرتاسر جهان، محصولات آرایشی در موارد مختلف استفاده میشود و در طول تاریخ با تغییرات بسیاری مواجه شده است.

گاهی استفاده از قواعد ترکیب بندی بهترین نتایج را همراه دارد و گاهی ساختار شکنی خلاقیت را نشان می دهد. در عکاسی مدِ کاتالوگی بکگراندها ساده و روشن انتخاب می شوند. در عکاسی فشن از کشف ترکیب های جدید نترسید. یکی از عوامل تاثیرگذار برای اجراء ایده های عکاسی فشن دکور و پس زمینه ها هستند. پس هنر به نقطه نظر خود تبدیل شد و ادعای خود مختاری کرد. دهه ۱۹۲۰ را میتوان نقطه عطفی در تاریخچه مد و فشن دانست چراکه در فاصله بین دو جنگ جهانی اتفاق افتاد و دوران طلایی مد فرانسه بود. غیر از فلاش به یک رفلکتور متغیرِ طلایی و نقره ای هم نیاز دارید تا بازتاب نور سفید و گرم را در نقطه مقابل فلاش ایجاد کنید.