دیجی فکت: 20 حقیقت جالب دربارهی دنیای مد و فشن – دیجی رو

کارخانههای تولید پوشاک از مدلهای نشان دادهشده در صحنه نمایش ایده میگیرند و آن لباسها را تولید میکنند. خوب است بدانید که Runway در لغت به معنی سکوی نمایش یا استیج است که گاهی اوقات در دنیای مد به جای واژه Catwalk استفاده میشود. دختر جوانی که مزون او در یکی از لوکس ترین محلات پایتخت، در تمام طول روز شلوغ است و مشتری ها باید با وقت قبلی به آنجا مراجعه کنند. بدون تردید میتوان گفت مجله ووگ یکی از معروفترین مجلات مد و فشن در تمام جهان است. چه کسانی در صنعت فشن جهان بازی می کنند؟ این خانم جوان که استایل به خصوصی دارد که ترکیبی از شیک و کژوال می باشد, همواره توانسته با انتخاب های متفاوت و خاص خود ترند ها را جابجا کند و باعث فروش به یکباره همه لباس هایی که می پوشد در فروشگاه ها شود. جایگاه ویژه ای در صنعت بسیاری از کشورها پیدا کند.

او درباره مطرح شدن بحث طراحی لباس در جامعه می گوید: «طرح اولیه لباس المپیک خیلی بد بود اما باعث شد جایگاه طراحان لباس مورد توجه قرار بگیرد. از مجلات مد و فشن که توانست با قدمت کم خود مورد توجه افراد زیادی مانند دانشجویان، سردبیران و متخصصان و دیگر کسانی که واقعا به مد اعتقاد دارند تبدیل شود مجله باف Business of Fashion – Bofاست که این مجله در سال ۲۰۰۷ توسط Imran Amed منتشر شد. آن ها به عنوان مشتری تماس گرفتند و صحبت های خودمانی ای را به شکل مصاحبه رسمی منتشر کردند.»سایه موسوی، معماری خوانده و هفت سال است که به طور حرفه ای کسب و کاری را در حوزه پوشاک راه انداخته است. در جدول زیر اسامی برخی از بهترین دانشگاه ها در رشته مد و فشن در انگلستان نوشته شده است. راهنمای خرید آیفون تصویری؛ بهترین گزینه کدام است؟ او درباره علت بالا بودن قیمت کارهایش می گوید: «لباس های من تک دوزی است.

رشته دانشگاهی من معماری است ولی مربوط به هنر است. او از حرفه اش توضیح می دهد: «البته من بیشتر از 20 سال سابقه کار دارم، چرا که مادر من مزون داشته و از بچگی با برش زدن آشنا بودم. سومبات هاکوپیان، بنیانگذار این شرکت، برند مد و فشن خود را در سال ۱۳۴۹ در تهران تاسیس کرد. امروزه جهان به سمت استفاده از محصولات سازگار با طبیعت و سبز پیش میرود بسیاری از کارخانهها و تولیدکنندگان پوشاک، لوازم آرایش و سایر لوازم مد و فشن نیز به این سمت حرکت میکنند و در محصولات خود از مواد طبیعی استفاده میکنند. این کمپانی برندهایی مانند زارا و P&B را در خود دارد. شاید برایتان هیجان انگیز باشد و بخواهید بدانید که در کودکان، فشن شو چگونه انجام میشود؟ نمایشگاه بین المللی مد و فشن پیتی ایماجین که هر سال در فلورانس برگزار میشود یک رویداد تجاری لباس مردانه، زنانه و بچهگانه است.

در سال 2015، 30.6 میلیارد دلار گردش مالی داشته و بزرگی بازار آن به حدود 105 میلیارد دلار می رسد. یکی از اولین عکاسان این شاخه آدولف دمایر آلمانی بوده که در اوایل صده 1900 شروع به کار کرده و در سال 1913 هم برای مجله ووگ عکاسی داشته است. لباس های خیره کننده ترانه علی دوستی روی فرش قرمز جشنواره کن باعث شد یکی از معتبرترین رسانه های دنیا، از این بازیگر ایرانی و پوشش او به عنوان خیره کننده ترین چهره جشنواره کن 2016 نام ببرد. این مجله مناسب ترین مجله برای افرادی است که علاقه زیادی به ترند های مد و فشن، الگوهای تنظیم و تاثیر بر اقتصاد را دارند. نایک با ارزش 105 میلیارد دلار، بزرگ ترین کمپانی مد و فشن در جهان است.فشن به عنوان یک صنعت، به هدایت گری برای بازار پوشاک تبدیل شده است.