جدیدترین خبرهای «فشن و مد

مدیر برند ماخ با بیان اینکه نرم افزار و سخت افزار در شکل گیری مُد و فشن نقش تأثیر گذاری داشته است. وی با بیان اینکه در دنیای امروز برای خرید کردن نیازی به فروشگاه رفتن نیست، گفت: در دنیای امروز ابزارهای کنونی کارایی کافی جهت پاسخگویی به نیاز مشتری را ندارند. اگر لباسهای ساده را با هم ست میکنید، یک تکهی غافلگیرکننده و متفاوت به آنها اضافه کنید، مثلا روی یک ست لباس مشکی از یک جفت کفش قرمز یا زرد، یک کیف دستی خاص یا شال رنگی استفاده کنید. در سالهای اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر این صنعت در کشور ایران بوده ایم؛ اگر به دنبال یک شغل مناسب می گردید، طراحی لباس و استفاده از صنعت مد می تواند هم برای شما بسیار پرسود باشد و هم به اقتصاد مقاومتی و تولید ملی کمک شایانی کند.

اما استایل (سبک پوشش) روشی هست که شما با اون، ذائقه و سلیقه خودتون در لباس پوشیدن رو به بقیه نشون می دین. مد نیز در اصل کلمه ای فرانسوی است که به معنای روش سلیقه و اسلوب شناخته میشود. امیدوارم که اگه اهل مد و شیک پوشیدن هستین با استفاده از این کلمات و عبارت ها بتونین خودتون یا استایل و سلیقه خودتون در لباس پوشیدن رو پیدا کنین و خیلی راحت اونو توصیف کنین. شما میتوانید دو یا چند استایل متفاوت را با هم بسته به شخصیت و علایق خود انتخاب کنید و آن ها را با هم تلفیق کنید. معمول افرادی که روحیه ی هنری دارند این سبک را انتخاب می کنند. استایل تام بوی در واقع لباس پوشیدن دختران به سبک پسران جوان است. استایل رترو در واقع یک سبک پوشش کلاسیک است که تنوع رنگی خاصی را در هر فصل ارائه می دهد.

طراحی فشن و مد را می توان هنر تولید لباس های برگرفته از مد روز تعریف کرد. امروزه کاربرد واژه فشن، علاوه بر تولید لباس های جذاب و برگرفته از مد روز، برای طراحی اکسسوری های مختلف مانند زیورآلات، کیف، کفش و … این روزها و با توجه به تبلیغاتی که از تلویزیون و رسانه های مختلف میشه، روز به روز به تعداد افراد علاقه مند به صنعت مد و پوشاک افزوده میشه و خیلی از کلمه ها و اصطلاحات انگلیسی مربوط به اون وارد زبان ما شده و به کار میره. مد و فشن این روزها اگرچه از هیچ قاعده و قانونی پیروی نمیکند اما قاعدههایی دارد که استایلیستهای مد از گذشته رعایت میکردند، قواعدی که در طول تاریخ مد جمعآوری شده و حالا به شما کمک میکند که راحتتر لباس انتخاب کنید و بهترینها را بپوشید.

در این هفتههای مد میتوان معروفترین برندهای لباس، زیورآلات و کیف و کفش را مشاهده کرد. مهدی معصومی ایدهپرداز این رویداد به عنوان میزبان، نخستین سخنرانی بود که در حوزهی مد و تکنولوژیهای نوین صحبت کرد. معصومی در ادامه افزود: بسیاری از بیزینس ها با مد نظر قرار دادن اهمیت ایجاد تجربه خوب برای مشتری وارد این عرصه جدید شدند چراکه کوید در سال 2019 بسیاری از بیزینس ها را دچار شک کرد که بر اثر این اتفاق حضور در مراکز خرید کمتر شد و کمپانیهایی که در بستر فروش آنلاین فعال بودند از رهگذر این رویداد سهم بیشتری از بازار پلتفرمهای آنلاین را بدست آوردند. ماه گذشته، اینستاگرام «گیشه خرید» (checkout) را معرّفی کرد، یک ویژگی جدید که به خریداران امکان انجام خرید بدون خارج شدن از اپلیکیشن را میدهد. این فشنشو پس از هفته مد نیویورک، هفته مد میلان و هفته مد پاریس بزرگترین رویداد در زمینه مد و فشن در دنیا به شمار میرود.