تحصیل در رشته های هنر و فشن مد در انگلستان – گروه پیوند

زمانی که او در دبیرستان تحصیل می کرد یونیفورم ها، قد دامن، مدل مو برای همه دانش آموزان یکسان بود. او شخصا لباس ها را طراحی می کرد و روی اکثر لباس ها با استفاده از رنگ های پلاستیکی و درخشان نقوش انتزاعی اش را نقاشی می کرد. لباس هایی که طراحی می کرد وسیله ای برای بیان هویت و ایده هایش بودند. از دیگر بزرگان دنیای مد مفهومی می توان به لوسی ارتا، هنرمند بریتانیایی اشاره کرد. طراحی های لباس کوساما نیز مانند فضاسازی هایش بود و به طوری که می توان به راحتی آثار محیطی او و لباس هایش را در یک مجموعه قرار داد. شورت برمودا را می توان با دستبند یا دست بند پوشید. زمانی که یک دست را نمایش می دهد، دیگری را پنهان می کند و هنگامی که یک پا را نمایش می دهد، پای دیگر را پنهان می سازد.

او به کالج هنری چلسی رفت و دست به تجربه در زمنیه های مختلف از جمله کارگردانی، تهیه کنندگی، طراحی صحنه و لباس زد و لباس هایی برای خودش طراحی کرد که بعدها عکاس ها آن ها را ثبت کردند. در حدود دهه ۱۹۱۰ استفاده از مد رونق زیادی پیدا کرد و طراحی و فروش لباسهای متنوع و متفاوت بسیار رایج شد. ماهی مرکب نقره ای از جمله طراحی های آوانگارد اوست که عبارت است از یک لباس کلاهدار که قسمت جلوی سینه را نمایش می دهد. گاهی با وسایل قدیمی که گوشه کمدتان قرار دارد یا افزودن یک اکسسوری یا حتی یک آرایش بسیار جذاب به سبک لباس پوشیدن خود میتوانید از هر کسی زیباتر و جذابتر به نظر برسید.

هنگام تحصیل در رشته طراحی لباس در دانشکده مد بونکا توکیو، به عنوان مدل لباس مشغول به کار شد و زیاد طولی نکشید که متوجه شد مدل در واقع یک عروسک است که لباس را تغییر می دهد و مدلینگ به او امکان کافی برای بیان خودش را نمی دهد. سنت استفاده از کلاههای انگلیسی در واقع از بریتانیا گرفته شده است زیرا ملکه الیزابت اول در اکثر میهمانیهای رسمی خود همواره کلاه انگلیسی را به سر داشت. وی نخستین آثار تلفیقی خود را در عرصه هنرهای مفهومی در اوایل دهه نود میلادی قرن بیستم رونمایی کرد. از ۱۹۶۷ در زمان محبوبیت هیپی ها، در اعتراض به جنگ ویتنام پرفورمنس ها و هپنینگ های فراوانی در سنترال پارک و پل بروکلین نیویرک اجرا کرد.

در طراحی پارچه و لباس ضد خود با نقطه ها، کوساما پیوندی میان بدن و هویت های انسانی با فضا و محیط ایجاد کرده است تا بدین روش به هماهنگی و تناسبی اشاره کند که بین اجزای مختلف طبیعت وجود دارد. به گونه ای که از رسانه های مختلف از جمله طراحی، چیدمان، پرفورمنس، ویدو و عکاسی برای خلق یک اثر واحد استفاده می کند. هفته مد لباس مردانه میلان یک نمایشگاه بین المللی مد و فشن است که برخلاف بیشتر نمایشگاهها، در آن تمرکز روی لباسهای مردانه است. در این لباس رشته های نهرگون پارچه، از خط کمر تا روی زمین امتداد داشتند، بیشتر لباس هایی که کوساما به فروش می رساند ظاهری برهنه داشتند، یک شنل پارچه ای مردانه در حالی که شانه ها را نمایش می دهد، دیگر اعضای بدن را می پوشاند. بوهو شیک از فشن کولی گرفته شده و بسیاری از سلبریتی ها این سبک از لباس پوشیدن را دنبال می کنند.