تاریخ مد و فشن – دهه ۱۹۳۰ – مجله دنیای مد

فاکتور سوم فاصله کانونی لنزها است که در عکاسی مد هم اهمیت دارد. در عکاسی فشن گاهی لازم است با استفاده از فواصل کانونی کوتاه و ارتفاع کم از سوژه پرسپکتیو ایجاد کنید. چرا که گاهی لازم است عکسهای این سفارشات در سایزهای بسیار بزرگ در تبلیغات محیطی چاپ شود. تفاوت دوربین ها در امکانات و کیفیت خروجی آنها است. اگر می خواهید استایلی خاص و زیبا داشته باشید می توانید در این فصل از لباس های کرم رنگ با دامن های چرمی و یا بیلرسوت های زیبا استفاده کنید و هارمونی خاصی در میان آن ها ایجاد نمایید. این تکنیک در سبک های مختلف عکاسی مد قابل اجرا است. این سبک عکاسی فشن ۲ تفاوت عمده با سایر سبک های مد دارد. اما اکثر اوقات فلاش های استودیویی کمک می کنند عکسهایی حرفه ای تر بگیرید.

اما نکته ای که وجود دارد آن است که مطمئنا رنگ منتخب سال فشن 2022 الهام بخش و مشتعل کننده خواهد بود. پس از آن مد ، بطن زندگی شد و از دربار شروع شد و تا دل شهر گسترش یافت . این سبک با رنگ های غیر متعارف و روشن همراه است و در آن احساس جسارت بیشتری می کنید. وقتی صحبت از عکاسی فشن و عکس های تجاری می شود، کیفیت عکس در درجه اول قرار دارد. در این مورد فکر کنید که اگر همه فروش توسط محصولات بی کیفیت تأمین شود، آنگاه برندهایی که آنها را ایجاد می کنند، هرگز در مقابل رقابت شدید بازار شانسی نخواهند داشت. اول اینکه عکاسی مد ادیتوریال با اهدف تجاری و فروش محصولات تهیه نمی شود. برای عکاسی مد ادیتوریال فضای خاصی تعریف نشده و این عکسها را می توان در آتلیه و یا فضاهای باز و با توجه به ایده ها تهیه کرد.

لنزها باندازه دوربین ها در کیفیت عکسها تاثیرگذار هستند. لاورا آنتونیا جردن، دبیر حوزه مد و لباس روزنامه Grazia در مصاحبهای با روزنامه گاردین میگوید:«پیدا کردن چیزی در اینستاگرام نمونهٔ مدرن پیشنهادی عالی از طرف یک دوست است. این رویداد به عنوان یکی از معدود نمایشگاه های تجاری در سراسر جهان در نظر گرفته شده است که مارک های برتر با کیفیت و عالی را در یک رویداد گرد هم آورده است. این کالج یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل رشته طراحی مد و فشن در کانادا محسوب می شود. انقلاب ها و جنگ ها با تأثیری که بر زندگی مردم و اوضاع اقتصادی، سیاسی و فرهنگی می گذارد، همواره عاملی تأثیرگذار بر ظاهر و لباس مردم نیز بوده که فرانسه شاهدی بر این مدعاست. همانطور که گفتیم اولین ایده برگزاری فشن ویک در شهر پاریس به ذهن برندهای مطرح خطور کرد اما با توجه به درگیری این شهر در جنگ جهانی، نیویورک موفق به برگزاری این رویداد مهم مد شد.

لباس شب پر زرق و برق تر و بازتاب جذابی از لباس روز، اما سادهتر از قبل، بود. اما برای تهیه عکسهایی حرفه ای تر به یک رفلکتور و یک شاخه فلاش استودیویی پرتابل نیاز دارید. اما در این سبک عکاس با استفاده از ایده، داستانی را در قالب یک عکس بازگو می کند. این دوره ها شامل بخش تئوری و عملی ست اما علاقه و تمرین مداوم باعث می شود به سطح مناسبی برسید. اما یک مثال قدیمی ایرانی اینجا صادق است که هر چقدر پول بدهی آش می خوری. برای انتخاب لنز و با توجه به ۳ فاکتور عنوان شده گزینه های مختلفی پیش رو دارید، اما هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. برای فعالیت در هر ژانر عکاسی نیاز به ابزارهایی دارید که بعضی از اینها در تمام شاخه های عکاسی پیش نیاز و بعضی هم اختصاصی هستند. برای انتخاب دوربین گزینه های مختلفی پیش رو دارید.