تاریخ مد و فشن – دهه ۱۹۳۰ – مجله دنیای مد

فشن در آسمان و زمین وجود دارد و با ایدهها و نحوهای که ما زندگی میکنیم سر و کار دارد. “وقتی لباسی طراحی میکنم، باید حتما معنای خاصی در آن برای من وجود داشته باشد. “به نظر من فشن برای مدتهای زیادی است که در فقس بوده و آزادی آنچنانی نداشته. ” در حقیقت من از فشن متنفرم و هیچگاه به خودم به عنوان یک طراح مد و لباس نگاه نکردم. ” به نظر من فشن امروزی نیاز به عشق بیشتر و ترس کمتری دارد چون به نظر من امروزه ترس در فشن بیشتر از عشقی شده که ما به آن میدهیم. این مفهوم یکپارچه به هر آنچه که قبلاً در مورد آن بحث شده بود و کاملاً در ذهنیت یک اسلو فشن جا می گیرد، مربوط می شود. برای درک ریشه مشکل، مجدداً مثلث موازنه هزینه- کیفیت مورد بررسی قرار می گیرد. این مجله فقط مسائل و دنیای مد زنان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد و در سال ۱۸۸۶ میلادی در آمریکا منتشر شد که یکی از پرطرفدارترین مجالت در زمینه سبک زندگی زنان و مد و استایل و نوع لباس فعالیت می کند.

در ادامه تحولات مد و فشن در دهه اخیر را بررسی خواهیم کرد. فست فشن جهت متمرکز شدن بر روی تحویل کالاها در کمترین قیمت ممکن و در کوتاهترین زمان، کیفیت را به دست فراموشی سپرده است. اشتباه در لباس پوشیدن چیزهایی هستند که تنها افراد وارد در حوزه مد و فشن متوجه آن میشوند. ” من یکی از اولین کسانی بودم که فشن خیابانی را وارد دنیای فشن کردم. “استایل من آنقدرها هم بزرگ و عجیب نیست و شامل کفشهای پاشنه بلند، شلوارهای تنگ و الماس میشود. در واقع یک شلوار باید یا مناسب کفشهای تخت زنانه باشد یا کفشهای پاشنه بلند. اگر خوشمان نمیآید انتخابش نمیکنیم و استایلی را که خودمان دوست داریم و از نظر روانی در تضاد با ما نیست را انتخاب میکنیم، حتی اگر مد آن دوره از زمان نباشد. استایلی که از اکسسوری ها و لباس ها به صورت حداکثر استفاده می کند این استایل دقیقا برعکس استایل مینیمال است.

اگرچه این مقوله روشی زودگذر می باشد که هماهنگ با سلیقه و ذوق افراد یک اجتماع و استایل زندگی ها تغییر می کند. استفاده کنید که از دیگر افراد اجتماع متمایز باشد. به معنای وسیله ی جانبی است؛ در دنیای مد و فشن به تمام لوازم ثانویه که در کنار لباس های پوشیدنی استفاده می شود و جلوه زیبایی را به نمایش می گذارد که اکسسوری گفته می شود که حتی می تواند ایراد های یک لباس را بپوشاند. اما این روزها همه ی افراد از این استایل استفاده می کنند. در صورتی که استایل یا سبک ترکیبی از لباسی پوشیدن و سایر خصایص فرد مثل حرکت بدن (Body Language)، حرف زدن و هر چیز دیگری است که وی را از بقیه متمایز می کند. مد برگرفته از یک واژه فرانسوی است همچنین سبک و ستایلی از پوشش است که خصوصیت ظاهری یک لباس و جایگاه اجتماعی افراد را به نمایش می گذارد.

از مجلات مد و فشن که توانست با قدمت کم خود مورد توجه افراد زیادی مانند دانشجویان، سردبیران و متخصصان و دیگر کسانی که واقعا به مد اعتقاد دارند تبدیل شود مجله باف Business of Fashion – Bofاست که این مجله در سال ۲۰۰۷ توسط Imran Amed منتشر شد. صرف نظر از اینکه هدف باید به صورت کلاسیک و ظریف باشد (آدری) یا ظاهری عملگرا و غیررسمی داشته باشد (جابز)، این موضوع یک ایده جهانی است که سبك شخصی به خوبی تعریف شده که کاراکتر افراد و شمایل آنها را مورد تعریف و تمجید قرار می دهد باید از فصول فراتر رود و از گرایشات صنعتی که به صورت مصنوعی دیکته می شوند، پیشی بگیرد.