تاریخچه مد و فشن از آغاز پیدایش تاکنون

برخی بـه اشتباه فکر میکنند منظور از لباس ساده، یک لباس بیقواره و حوصله سربر اسـت اما نکته اینجاست کـه شـما می توانید با کمی طرح و برش روی آستین لباس یا مانتوي خود ان رابا استایل مینیمالتان تطبیق دهید. در این مطلب از مجلهی اینترنتی دیجیاستایل، ۴۰ نکته و ترفند برتر مد و فشن را به نقل از «مجلهی InStyle» به شما آموزش میدهیم. برای مثال گوشواره و دستبندهایي کـه بـه تازگی مد شده و سبک مدرن دارند برای این استایل مناسبند و یا استفاده از کیف و کفشهایي کـه کمی نگین یا یراقآلات فلزی دارند مانعی ندارد. از پیشگامان این جنبش میتوان بـه Coco Chanel ؛ YvesSaint Laurent و Calvin Klein اشاره کرد.

مد مینیمالیستی ؛ کـه گهگاه بـه عنوان یک مد کلاسیک نیز از ان یاد می شود، بخشی از یک جنبش هنری بود کـه از اواخر دهه ۱۹۵۰ آغاز شد. شهرهای کانادایی مانند تورنتو و مونترال مدتهاست که توسط طراحان برجسته ای مانند لیدا بادای، برایان بیلی و فرانکو میرابلی به عنوان یک پورتال بین المللی مد در دنیا شناخته می شوند. تا بـه این جا میتوانیم بگوییم سبک و استایل مینیمال استفاده حداقلی از لباسهاي ساده و کاربردی و بـه اصطلاح بیسیک اسـت، زیرا اگر شـما این لباسها را در کمد لباستان داشته باشید بـه جرات میتوان گفت نیازی بـه لباسهاي اضافی و پر زرق و برق ندارید؛ بـه این دلیل کـه اینگونه لباسها بـه اسانی با سایر آیتمها ست می شود و بـه شـما یک استایل ساده و بسیار شیک می دهد. در استایل مینیمال لباسهایي بـه کار میرود کـه روی بدن شـما سایه ایجاد نکند.

داشتن یک تیشرت یا شومیز با طرح ساده و تکرنگ ترجیحا سفید یا مشکی در تابستان بـه کمک شـما می آید و انها را میتوانید بـه اسانی با دامن یا شلوار ست کنید. این بدین معناست کـه لباسی کـه بـه تن میکنید باید برش و خط بدن شـما را نشان دهد و زیبایی اندام کاملا مشخص شود. اما شـما می توانید درکنار لباسهاي سبک مینیمالیستیتان از اکسسوریهاي ساده اما شیک استفاده کنید. برخی بـه اشتباه فکر می کنند استایل مینیمال با استفاده از اکسسوری ها مخالف اسـت. در ادامه کمی جزییتر راجع بـه سبک این لباسها صحبت می کنیم. معصومی در ادامه گفت: ورود شرکتهای جدید به عرصه مُد و فشن فضای کسب و کار در این بخشها را متحول کرد و چون در فضای جدید پساکرونا بیزینس ها حضورفیزیکی مشتری را از دست دادند کسب وکارها به سراغ تکنولوژیهای جدید فروش در دنیای مجازی رفتند و در نتیجه با ورود بازیگران جدید در عرصه خرید و فروش آنلاین، پدیده جدیدی بنام متاورس شکل گرفت.

او در ادامه تصریح کرد: سال 2022 نقطه عطفی برای بیزینس های جدید است و در این میان پدیده متاورس نقش آفرینی سرنوشت سازی در تعامل فروش حضوری و آنلاین به صورت توامان ایفا خواهد کرد که بازیگران این فضای جدید با کالاهای به روزتری وارد میدان خواهند شد. در ادامه توضیح میدهیم کـه استایل مینیمال چیست و چهطور می توان ان را ست کرد. این علاقه در این حد شدید بود که در زمان مرگشان نیز اجساد آن ها را با جواهرات مورد علاقه شان در تابوت می گذاشتند. اگر شما به یک برند خاص یا خلاقیت آن علاقه دارید، اما محصولاتش را نمی پسندید، در مورد طرز فکر خودتان صادق باشید. علاوه بر ان طبق معمول لباسهاي بدون بافت و طرح پیچیده دراین استایل بـه کار میروند و اگر قرار بر طرح روی لباس باشد، طبق معمول از طرحهاي ساده مثل راهراه و خالخالی میتوان بهره برد. با این رنگهاي خنثی، انرژی و زیبایی بیشتری را بـه این استایل جذاب وارد کردهاند.