به طور مثال کتانیهای Veja

سعید معروف، بازیکن تیم ملی والیبال در این باره نوشت: «رویای المپیک و لباس هایی که بهتر بود به جای رونمایی، به عنوان سورپرایز در مراسم افتتاحیه دیده می شد. به جای مدل مویی بلند مدل موی زنانه استاندارد دهه 1930 ، یک فرم کوتاه و متوسط بود. پروانه های برجسته روی مانتوی بلند پرستو صالحی و طرح برج آزادی روی مانتوی نفیسه روشن، از پربازدیدترین و البته پرحرف و حدیث ترین عکس هایی بود که میلیون ها بار دیده شد. طراحی پارچه به دو بخش تقسیم می شود: 1- طراحی پارچه داخلی که به کف پوش ها و اثاثیه منزل مربوط می شود 2- طراحی پارچه برای البسه. رسیدن به استایل بدن و حرکت، انتخاب لباس، تغذیه، ورزش، زیبایی پوست و سبک زندگی از جمله مواردیست که مدلهای حرفه ای به خوبی رعایت می کنند. اندازه کردن یک لباس به شکل استاندارد به وسیله سنجاق های طراحی لباس روی مانکن تا پارچه در بهترین حالت روی بدن قرار بگیرد را دراپینگ می گویند.

صد روز پیش از شروع المپیک، کشورهای مختلف در مراسم هایی خاص، شروع به رونمایی از لباس هاشان کردند. کانادا نیز از کت و شلواری برای مراسم افتتاحیه رونمایی کرد. این مراسم تا امروز ادامه دارد و دو بار در سال برگزار می شود و هر بار به مدت هفت روز طول می کشد. برای آشنایی با روشهای سفارش آنلاین طلا از گالری پرسته، میتوانید به صفحه نحوه سفارش و پرداخت این وبسایت مراجعه کنید. پی گیری های ما برای گفت و گو با او بی نتیجه ماند و بختیاری در روزهای کار برای طراحی لباس ها، در هیچ رسانه ای به جز صفحه اینستاگرامی خودش حاضر نشد. رسانه ای شخصی که از بستر آن، تحولات لباس های المپیکی و فراز و فرود طراحان، رقم خورد. او در گفت و گو با «نیویورک تایمز» می گوید: «باید لباس هایی تهیه شود که هم برای استادیوم مناسب باشد و هم برای نشان داده شدن در تلویزیون.

مراسم افتتاحیه المپیک به محلی خاص برای نشان دادن ملت ها تبدیل شده و هر کسی درباره اینکه لباس های کشورش مناسب است یا نه، نظری دارد. شاید با دیدن فشن شوها و کتواکها، لباسها و استایل مدلها کمی به نظرتان مسخره و خندهدار به نظر برسد؛ اما دلیل استایلهای عجیب و غریب، نشان دادن قدرت در طراحی و دوخت هر برند است. او بعد از بررسی فنی طراحی و دوخت لباس المپیک، به سرعت عکس طرحی با زمینه مشکلی و با استفاده از پرچم ایران را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. این اشتهای سیری ناپذیر فرانسه برای لباس مجلل در این دوره باعث تجارت پارچه در این کشور شد و این زمینه را برای ابتکار مد برای زنان ایجاد کرد. اگر این سبک را دوست دارید، برای هر لباس مجلسی خود، باید هزینه گزافی را بدهید.

شما باید سبکی را ایجاد کنید که برای افراد و اندازه های مختلف مناسب باشد. هم چنین طراحی شما باید ملاحظات اخلاقی کشور را در نظر بگیرد. صفحه اینستاگرام بختیاری در ساعت های اولیه انتشار عکسی از طراحی او برای لباس های رژه المپیک، 70 هزار دنبال کننده داشت اما طی یک روز، به حدود 200 هزار نفر افزایش یافت. درست همانند سبک پوشش، اکسسوری ها و لوازم زینتی که به اصطلاح با لباس خود ست می کنید نیز می توانند حرف هایی زیادی در رابطه با شخصیت شما بزنند. ممکن است به نظر عده ای کار ساده ای برسد، اما طراحی لباس برای یک رویداد بزرگ ورزشی که توسط میلیون ها نفر تماشا می شود، کار چندان ساده ای نیست. هر ساله این رویداد بیش از 35000 شرکت کننده را به خود جذب می کند. به شلوار های جذب و کوتاهی گفته می شود که مچ پا معلوم باشد.