برخی از شاخههای طراحی مد هستند

فرمال و کژوال دو اصطلاح رایج در صنعت مد هستند که مفهومی متضاد یکدیگر دارند. همه چیزهایی که طبق قواعد مد و فشن خط قرمزهای بزرگی محسوب میشوند؛ آنها استایل شما را به هم میریزند و نه تنها از دید دیگران پنهان نمیمانند بلکه در روحیه خودتان هم موثر هستند! از سوی دیگر این دو واژه دارای معانی مشابه هم هستند و در حوزه لباس، به معنای نوع پوشش در مقطع زمانی خاص هستند. برای اولین بار خانه طراحی لباس در شهر پاریس فرانسه افتتاح شد، اما نمیتوان گفت که شروع دنیای مد و فشن در این خانه بوده است، زیرا قبل از آن بسیاری از افراد دیگری هم بودند که ایدههای خود را را پیاده میکردند و به طرفداران خود ارائه میدادند، که پس از افتتاح خانه، آن افراد این فرصت را پیدا کردند تا طرحها و ایدههای خود را به صورت رسمی ارائه دهند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند.

شاید طرفداران این سبک در ابتدا خیلی محدودیت داشتند ولی امروزه با گذشت زمان، این سبک پیشرو در میان سلبریتی ها جای خودش را باز کرده است. طرحهای جدید لباس قبل از اینکه راه خود را به جهان باز کنند، ابتدا در پاریس متولد میشدند. افرادی که خود را پانک می نامند روحیه ای ضد مادی گرایی دارند و به همین دلیل با دنیای مد همگام نمی شوند. سبک آوانگارد در فشن به هر طراح یا طراحی مد گفته میشود که از قابلیت خلاقیت، مفهوم و ترکیبی خارج از زمان حال و ترند های حال حاضر دنیای فشن برخوردار باشد. در دنیای مد، فضای کار بعضی از طراحان نظیر“کارل لاگرفلد” یا “جرمی اسکات” در مقایسه با استایل آوانگارد، همخوانی دارد. کافیست اندیشه ی معمولی و کلیشه همیشگی راجع به استایل را کنار بذارید و ذهن خود را برای شکل دهی آینده رها کنید و فراموش نکنید که برای موفقیت در ساخت استایل آوانگارد، خلاقیت و ریسک پذیری کلید اصلی است.

وقتی استفاده از این اصطلاح گسترش یافت، به کار بردن آن برای جنبش های خاص آغاز شد و همین استفاده خاص بود که موفقیت آوانگارد را محدود کرد؛ هنر خوب، هنری که جلوتر از زمان خود حرکت می کند. چراکه بر اساس این تضاد درک می شد. در پی تمایز حوزه ی زیبایی شناسی در قرن 18 ، هنر به معنای “ظاهر زیبا” با واقعیت عملی در تضاد بود. زینت شاه اولین لباسفروشی غربی را در سال ۱۳۲۱ در تهران افتتاح کرد. همچنین دستمال گردن ها محافظ بسیار خوبی در برابر سرما هستند و استفاده از این نوع پوشش ها در فصول سرد سال افزایش پیدا خواهد کرد. در این مطلب اصطلاحات رایج و کمتر تخصصی مد و فشن برای علاقمندان در این حوزه جمع آوری شد. اما این واژه، همچنین دلالت بر ترویج اصلاحات اجتماعی رادیکال دارد. در حقیقت تصمیمات مدیران فروش ارتباط مستقیمی با سودرسانی فصلی هر فروشگاه دارد.

هدف آوانگارد تاریخی نفوذ در عادت زندگی روزمره و تحریک انقلاب اجتماعی که به اتوپیا منجر شد بود. ساختارِ لباس های آوانگارد بسیار چالش برانگیز است و نیز باتوجه به تجربه و سلیقۀ طراح، الگوهای آن ها بوجود می آید و اصول طراحی لباس مدنظر قرار نمیگیرد. البته ما به تازگی از این امتیاز استفاده کرده ایم اما توانسته ایم به جایگاه مناسبی نیز دست یابیم. در این مرحله ، اشکال مختلف هنری مانند ادبیات و موسیقی نیز متمایز شدند. رنگ های آروماتیک در استایل فقط شامل استفاده از رنگ های سفید و مشکی و ترکیب این دو رنگ مانند خاکستری می باشد. بنابراین نقد و ارزیابی این آثار حساس، دنباله روی قراردادهای رایج جامعه است. نکته قابل توجه این است که بخشی از جنبش مثبت و تحول ساز باشید، بنابراین از برندها و طراحانی که به محیط زیست اهمیت می دهند، دستمزد عادلانه پرداخت می کنند و محصولات واقعی مد که ماندگار هستند را تولید می نمایند، پشتیبانی کنید.