برخی از شاخههای طراحی مد هستند

همچنین طراحی لباس زنانه به صورت مخصوص با برند مارک کریستین دیور در این دوره شروع شد. در دوره کنونی با شکلگیری شاخه ها و زیرشاخه های مختلف مد شاهد رشد فزاینده این حوزه ایم و طراحی لباس به عنوان یکی از رشته های مهم و اصلی مد، در مسیر شکوفایی خود است و روز به روز بهتر و گسترده تر می شود. لباس کودکان در دهه 1930 تقریباً مانند دهه قبل ادامه یافت. در دهه 1930 برای اولین بار از پشم، به جای ابریشم، کراوات دوخته شد. این مدرسه برنامه های آموزشی مشتمل بر تکنیک ها و طراحی مد، مدیریت مد بین المللی، صنعت تجارت و برنامه توسعه مدیریت مد را در دستور کار خود برای دانشجویان رشته طراحی مد قرار داده است. یک طراح گرافیک مد در تورنتو انتاریو در شروع کار ساعتی 28 دلار دریافت خواهد کرد، همین شخص با حداقل دو سال سابقه در مونترال می تواند تا 50 هزار دلار در سال هم حقوق بگیرد.

طراحی مد، هنر استفاده از طراحی و زیبایی شناسی در تولید پوشاک، کیف،کفش و زیورآلات است که البته فقط به طراحی محدود نشده و تولید و بازاریابی لباس را هم شامل می شود. به طور کلی از روسری استفاده های گوناگونی در فشن شو ها شده است. در این سالها، لباس مد روز، در عرض یک ماه آماده میشد و به همه دنیا فرستاده میشد.جالب اینجاست که در این دو دهه، فشن شوهای زیادی اجرا شد. در حالی که کت و شلوارها هنوز برای مراسم رسمی و کار استفاده می شدند، لباس های کژوال مانند ژاکت های بافتنی و پیراهن های یقه نرم در طول روز محبوبیت بیشتری پیدا کردند، حتی کراوات ها هم دیگر اجباری نبودند. همانطور که قبلا گفته شد تقریباً دهه های ۳۰ و ۴۰ دوقلو هستند، زیرا وضعیت جنگ و بحران اقتصادی آنها را کنار هم نگه داشته بود، بنابراین مد دهه 30 ، در دهه 40 نیز ادامه داشت.

کلمه “rag” هم از اون عبارت های عامیانه ای هست که برای “لباس و پوشاک” استفاده میشه. استفاده از این برش پارچه ابریشمی و کرپ مراکشی جلوه ای حیرت انگیز و احساسی ایجاد میکرد. این نوع استایل از لباس های ارتشی الهام می گیرند و در اصطلاح از طرح چیریکی استفاده می کنند.برخلاف اسپرت بودن استایل های ارتشی ، آنها فقط مختص آقایان نیستند و به تازگی طرفداران زیادی میان عموم پیدا کرده اند.لباس های چیریکی را بهتر است با دیگر آیتم های ساده ای که طرح ندارند ست شدند. بر خلاف سایر استایل ها، سبک استریت تنها به یک مدل پوشش خلاصه نمی شود و شامل طیف وسیعی از سبک ها می باشد. مد و فشن در دنیای امروز به آن سختی که به نظر میرسد نیست شما میتوانید با رعایت این توصیه ها همیشه و بدون دغدغه طبق روز لباس بپوشید.

در این مطلب می خواهیم با اصطلاحات رایج در مد و فشن و لباس و طراحی لباس آشنا شویم. دو نفر از برجسته ترین و تأثیرگذارترین طراحان مد دهه 1930 السا شیاپارلی (Elsa Schiaparelli) و مادلین ویونت (Madeleine Vionnet) بودند. کت ترنچ و ژاکت بامبر نیز در دهه 1930 به عنوان لباسهای بیرون غیر رسمی محبوبیت یافتند. یقه های پیتر پن به سلطنت خود ادامه داده و آستینهای پف دار و لباسهای کوتاه برای دختران بسیار جوان محبوبیت زیادی داشتند. لباس های ملوانی به ویژه برای پسران جوان به عنوان یک سبک محبوب شناخته می شود. معمولا پسران در دهه ۱۹۳۰ ژاکت یا جلیقه را روی پیراهن های نخی می پوشیدند. شلوار کوتاه و پیراهن نخی و در پسران بزرگتر کت و شلوارهای پشمی رایج بود. طراحی مد و فشن در ایران چگونه شروع شد؟ در ایران معمولاً بین “های فشن” و “فشن” تفاوتی قائل نمیشوند.