برخی از شاخههای طراحی مد هستند

این شرکت در سال ۱۹۷۵ توسط روزالیا مرا گوینتیا و آمانسیو اورتگا تأسیس شدهاست. رشد و توانمندی در استفاده از فناوری های دیجیتالی باعث شده است که شرکت ها بتوانند تعامل کرده و بر یکدیگر تاثیر بگذارند. اگر شما نیز به دنبال شناخت بهترین مجله های اینترنتی مد هستید میتوانید مقاله زیر را بطور کامل مطالعه کنید. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که پیگیر مد و فشن های ترند هرسال اند، و سعی می کنند ظاهر خود را مطابق با مد و ترند های سال بسازند، این مقاله می تواند برای شما جالب و خواندنی باشد. فرم صورت که فیس های استخوانی و طبیعی مناسب هستند. دقت کنید که علاوه بر پترن نامتعارف، الگوی این سرهمی، تزئین پوست دست و پا و آرایش صورت این مدل، با چشم و ذهن بیننده بازی می کند. اگرچه برای اولین بار خانه طراحی لباس در شهر پاریس فرانسه به صورت رسمی افتتاح شد اما نمیتوان گفت که شروع مد و فشن از زمان افتتاح این خانه بوده است چرا که قبل از آن نیز افراد ناشناخته زیادی بودند که ایدههای خود را پیاده میکردند و به مشتریان خود ارائه میکردند.

درحالیکه بسیاری از افراد همیشه در تلاشاند پوشاک خود را مطابق مد روز انتخاب کنند، عدهی زیادی هم هستند که عامدانه پوشاک خود را مغایر با مد روز برمیگزینند. این افراد در حقیقت کالاهای موجود را بازبینی می کنند تا مطمئن شوند که محصولات آن ها رقابتی هستند. تا اینکه در اویل قرن ۱۷ و ۱۸ در مناطقی که بارانهای فصلی بسیار زیادی وجود داشت برای خیس نشدن از آن وسیله که چتر نام داشت مردم عادی نیز استفاده میکردند تا اینکه به مرور زمان چترهایی سبک با طرحهای مختلف جایگزین چترهای قدیمی چوبی و سنگین شد و اینگونه تمام مردم توانستند از چتر استفاده کنند. پس از آن در مصر آقایان نیز از گوشواره استفاده میکردند و امروزه نیز گوشواره برای خود جایگاه خاصی در زمینه طراحی جواهرات در دنیای مد و فشن دارد.

البته در بیشتر موارد خود این افراد هم نمیدانند چرا دقیقاً دوست ندارند لباسهای مد روز بپوشند. استایل ضدِ مد جدا از مد نیست و پابهپای مد و در واکنش به آن جریان دارد و البته در بسیاری از موارد مرز دقیقی بین این دو وجود ندارد. البته بدیهیست بسیاری از این طراحان با اهداف تجاری و برای فروش طراحیهای خود از ضد مد استفاده میکنند. یک روز که لیلی پولیتزر در ساحل برای گذارندن وقت خود یک آبمیوه را باز کرد، ناگهان مخلوطی از مرکبات رنگی نظرش را جلب کرد و ایدهای در ذهنش شکل گرفت. لباس های اوت کوتور توسط طراحان مجرب و زبر دست طراحی می شوند و از گران قیمت ترین پارچه ها در این سبک استفاده می شود. او یک طراح لباس بود و اولین ایدهای که از آن آبمیوه گرفت طراحی لباس با پارچههای رنگی بود از این رو سعی کرد نوعی پارچه با رنگهای مختلف چاپ شده را وارد دنیای طراحی لباس کند و پس آن مشتریان او چندین برابر شد و بسیاری از افراد به سمت انتخاب لباسهای رنگارنگ با طرحهای مختلف کشیده شدند.

لباسهای زنانهی آن دوره لباسهایی سنگین، بلند و تنگ بودند و مشکلات زیادی مثل محدودکردن حرکت برای زنان، دشواری شستوشو و نگهداری با توجه به امکانات آن زمان، مشکلات بهداشتی ناشی از کشیدهشدن دامن لباسها روی زمین و بسیاری موارد دیگر را همراه داشتند. ضد مد گاهی برای توصیف استایلی استفاده میشود که بهصورت هدفمند و جهتدار، بهعنوان مثال تمسخر برندپوشی یا بهچالشکشیدن زیبایی، پذیرفته میشود، گاه لباسهایی را تعریف میکند که حالتی نامتعارف و عجیب دارند و گاه برای استایلی بهکار برده میشود که سابقه نداشته و بدیع است. از سویی بسیاری از طراحان مد سعی دارند با ابداع سبکهای جدید طراحی لباس از شیوههای سنتی عبور کنند و لباسهایی جدید با متریال، فرم و پیامهای تازه ارائه کنند. سپس در سال ۱۵۰۰ میلادی که صنعت مد و فشن وارد فرانسه شد و انواع آستینهای مختلف مردانه را طراحی کردند، تصمیم گرفتند برای اتصال آستینها از دکمه سردست استفاده کنند و اینطور شد که کاربرد این دکمهها از میدان جنگ وارد عرصه مد و فشن شد و امروزه با طرحهای بسیار شیک و کلاسیکی در بازار ارائه میشود.