اولین و قدیمیترین برند مد و فشن در ایران و جهان

معمولا این سوال در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد که چگونه تیپ و استایل خوب و جذابی داشته باشیم؟ این امکان وجود دارد که مفهوم اسلو فشن تکامل پیدا کند، چون تلاش برای مصرف گرایی اخلاقی، پدیده ای نسبتاً جدید است. هم چنین ماسک هایی نمدی بر چهره داشتند که هم چون سر حیوانات وحشی آلبرتا و آلاسکا، گاومیش کوهان دار آمریکایی، گرگ، گوزن شمالی، خرس، عقاب و سگ آبی طراحی شده بودند. استفاده از لباس های طرح دار با یقه های جالب، کمربندهای زیبا و جزئیاتی مانند پاپیون و نوار (قیطان) همراه بود. هر ساله مدل های جدیدی از انواع لباس ها مانند لباس مجلسی، مانت، لباس ورزشی و … لباس کودکان در دهه 1930 تقریباً مانند دهه قبل ادامه یافت. در اوایل قرن بیستم میلادی، اولین پیشرفت ها در صنعت فشن و مد در پاریس آغاز شد و به اقصی نقاط دنیا گسترش یافت.

این فهرست از برندها و طراحان بزرگی که در هفته مد پاریس حضور دارند برای اینکه آن را مهمترین رویداد فشن جهان بدانیم کافی است. اما می خواهیم بدانیم که چه نوع لباس مجلسی خریداری کنیم که به این زودی ها از مد نیفتد؟ بر خلاف تعریفی که ما ایرانی ها از این اصطلاح داریم، بوتیک به مغازه ای گفته می شود که محصولات خاص و گران قیمت را به مجموعه ی خاصی از مردم می فروشد. به طور کلی همه ما می دانیم که مدل و استایل لباس پوشیدن افراد معروف در نوع لباس پوشیدن ما هم تاثیر گذار است. به طور کلی باید بدانید که این موضوع کاملا سلیقهای است.

شما نباید این موضوع را به اشتباه بگیرید. هنگامی که یک استایل ساده دارید استفاده از کمربند به شما کمک میکند که یک ظاهر اراسته و شیک داشته باشید. در اواسط دهه دوم قرن بیست و یک کفشهای اسپرت با پاشنه های بلند مخفی ظاهر شدند. این حساب برندهایی که «صدایشان را در این پلتفرم ساختهاند» معرّفی میکند و به زنان شاغل در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگیشان توجّه نشان میدهد. لباسهای راحت و ورزشی به قدری در این دهه ترجیح داده شدند که پس از مدتی به عنوان ترند شناخته شدند. در میان فعالان مد مفهومی در کشور، نرگس طافی، یکی از جوانان خوش ذوقی به نظر می رسد که در این عرصه فعالیت های حرفه ای را در دستور کار قرار داده است. به نظر می رسد که در اواخر قرون وسطی در اروپای غربی آغاز شود. بسیاری از افراد تمایل دارند تا سبک لباس پوشیدن خود را همانند مد روز عملی کنند تا جذاب تر و شیک تر از همیشه به نظر برسند.

به نظر می رسد، مد مفهومی مقوله ای جدید در عرصه مد و لباس دنیا باشد و استقبال عموم از این روش خلاقانه، روز به روز در حال افزایش است. جینها در واقع از صنعت مد کلاسیک آمریکا گرفته شدهاند که تقریبا میتوان گفت قدمت آن به سال 1873 برمیگردد. هم چنین فشن را میتوان در جنبه های روان شناختی و اجتماعی پیدا کرد. چه مدل لباس پوشیدن را باید انتخاب کنیم تا ظاهری محبوب تر و چشمگیر تر داشته باشیم؟ بنابراین در دنیای مد “استایل” به معنای سبک شخصی است؛ برای مثال شما برای خود یک مدل لباس و اکسسوری خاص و مدل موی منحصر به فرد انتخاب میکنید و این موارد در کنار هم شما را از دیگران متفاوت میکند. یک جفت کفش یا یک کیف زنانهی تازه یا چیزهای کوچکتر مثل چند انگشتر یا یک گردنبند بخرید.