اصطلاحات دنیای مد و فشن

این اسم از کشور برمودا که به دلیل گرمای زیاد باعث می شود شلوار های کوتاهی بپوشند گرفته شده است. در صنعت فشن استیتمنت راز های پنهان و پیام های غیر مستقیم یک استایل است که توسط طراحش معرفی می شود. بوتیک فروشگاهی است که در آن اغلب پوشاک و بعضا کفش و عطر نیز فروخته می شود. برای لباس های گرم و سبک گزینه مناسبی است. اغلب، مد یا فشن به عنوان یک صنعت جهانی در نظر گرفته میشود با موضوع پیشبینی اینکه ما چه چیزی میپوشیم، چگونه در مقابل دیگران ظاهر میشویم و سبک استایلمان چگونه است؛ اما مد فقط یک تجارت نیست. مد نه تنها در زندگی افراد جامعه معرفی می شود بلکه در زندگی روزمره افراد عادی نیز باید ورود کند تا مورد قبول همه قرار بگیرید.

یکی از انواع کفش های پاشنه بلند است ؛ پاشنه ی کفش ها باید از 8.5 سانت بلند تر باشد تا جز کفش های پاشنه بلند استیلتو به حساب بیاید. فیلم های تولید شده در دوران اخیر دانش زیادی در مورد مد ارائه می دهند زیرا بازیگر ها عموما آخرین روندها را نشان می دهند و رسانه ای بسیار قوی برای ترویج مد است. از مزیتهای سایت چی بپوشیم این است که کاربر میتواند انواع مزونهای شیک، تولید کنندگان لباس در ایران و یا برندهای معتبر خارجی را بشناسد. لباس هایی راحت و ساده که الهام گرفته شده از لباس آقایان می باشد و مختص خانم هایی است که می خواهند مانند آقایان لباس بپوشند و کاملا از استایل خانم ها دور باشند. اما همین لباسهای ساده و زیبا باعث جلب توجه همسر فتحعلی شاه شد و این موضوع آغازی برای ورود مد به ایران بود. لباسی که الیزابت بر تن داشت، بسیار ساده اما شیک و چشمگیر بود.

امروزه، همانطور که میدانید، طراحی مد به عنوان یکی از شغلهای عالی در جهان پذیرفته شده است موسسات بسیار زیادی در سراسر جهان وجود دارند که دورههای زیادی را در خصوص طراحی مد و فشن به شما آموزش میدهند. چند سنجاق قفلی، گیرهی مو، دئودورانت، سوزن تهگرد و اسفنج آرایشی برای از بین بردن لکههای ناشی از اسپری، از جمله چیزهایی است که به ویژه در مهمانیها باید همراهتان داشته باشید. به عبارت دیگر اگر لباسی خرید کردید که با کیفیت است، مسلما دوخت بهتر و تن خور مناسبتری خواهد داشت؛ در نتیجه استایل زیباتری از شما به نمایش میگذارد. اگر شما هم دوست دارید که این دو مفهوم را بهتر بشناسید و چند نکته طلایی درباره آن بدانید، در ادامه همراه ما بمانید. ۱- واژه های مد(Mode) و فشن(fashion) هم معنی هستند و به یک مفهوم اشاره دارند. مد (به فرانسوی: Mode) یا فَشِن (به انگلیسی: Fashion) اصطلاح کلی در زمینه هنر طراحی پوشاک است.

همین تفاوت ها و نگراش ها دلیل اصلی تنوع بالای این صنعت است. به سبکی فشن کولی گفته می شود که بر گرفته از لباس های کولی ها و هیپی ها طراحی شده باشد.لباس های رنگی رنگی و دامن های لایه لایه از خصوصیاتت بارز این سبک است. ارتباط: فشن یک زبان است که در عین بزرگی و تنوع فرهنگی جهان همه آن ها را متوجه شده و به صورت بین المللی افراد دنیا را با هم مرتبط می سازد. فرقی نمیکند گوشوارهی بدلی انتخاب کنید یا طلا؛ گوشوارههای میخی با ظرافت خاصی که دارند، از آیتمهای همیشگی دنیای مد و فشن هستند و میتوانند در هر استایلی جا بگیرند و در عین حال دست و پاگیر هم نباشند. رنگهای خنثی زیبایی خاص و گیرایی بالایی دارند، اما باید بر ترس از رنگها هم غلبه کرد! ترندهای مد همیشگی نیستند و بعد از مدتی کاملا از چرخهی فشن خارج میشوند؛ اما به طور کلی اگر به دنبال راهی هستید تا استایل به روزتر، جذابتر و مدرنتری داشته باشید، دنبال کردن ترندهای فشن و رعایت برخی نکات حتما در این مورد به شما کمک خواهد کرد.