اصطلاحات دنیای مد و فشن

زمانی که اصطلاح آوانگارد وارد جهان هنر شد، برای توصیف هنری که جلوتر از زمان خود حرکت می کند مورد استفاده قرار گرفت؛ هنری که سبب شوک و تکان خوردن بیننده می شود. با وجود این که این وبسایت در زمینه کفش جزو برترین هاست، تمام تلاش خود را برای تکمیل حوزه های مختلف پوشاک و اولین بودن در زمینه پوشاک میکند. در صورتی که در زمینه مد و فشن فعالیت میکنید، و قصد تبلیغ فروشگاه یا سایت اینترنتی خود را دارید، سری به صفحه “تبلیغات مجله کادای” بزنید. این سایت دارای اپلیکیشن در نسخه اندروید می باشد. در واقع امسال در ست کردن لباس ها اصول خاصی رعایت نمی شود و می توان هر ست دلخواهی را انتخاب نمود.

زمانی که این نکته را در نظر بگیریم، متوجه میشویم و در میابیم که چرا نوع فشن و پوشش هر منطقه با منطقه دیگر تفاوت دارد و یکسان نیست. این نوع استایل از لباس های ارتشی الهام می گیرند و در اصطلاح از طرح چیریکی استفاده می کنند.برخلاف اسپرت بودن استایل های ارتشی ، آنها فقط مختص آقایان نیستند و به تازگی طرفداران زیادی میان عموم پیدا کرده اند.لباس های چیریکی را بهتر است با دیگر آیتم های ساده ای که طرح ندارند ست شدند. و بنابراین آوانگارد با دلالت بر اینکه هنری خوب است، نیروی تازه یافت.اگر بخواهیم ریشه یابی تاریخ هنر آوانگارد را داشته باشیم با چالش هایی مواجه می شویم. به اعتقاد استایلیست ها بهترین انتخاب زمانی است که تنها یک قسمت از بدنتان نمایان شود؛ بنابراین اگر انتخاب شما یک لباس مجلسی به سبک دکلته است دامن آن نباید کوتاه باشد و اگر از لباس کوتاه با چاک بلند استفاده می کنید باید قسمت شانه های آن پوشیده باشد.

البته برخی نیز همچنان ترجیح می دهند از روسری هایی با نقوش ریز و ساده استفاده کنند؛ در این مورد بهتر است به سلیقه و نظر خودتان توجه کنید. بنابراین همیشه با استفاده از آن ها می توان یک استایل خاص و عالی را به وجود آورد. بنابراین عقلانیت هدفمند و تقسیم کار به عنوان اصول اساسی جامعه ی مدرن به رسمیت شناخته شد. از این رو نیویورک در سال ۱۹۴۳ میزبان آخرین دستاوردهای طراحان مشهور فرانسوی و سایر کشورهای دنیا شد. این کلمه در فرهنگ لغات از زبان فرانسوی نشات گرفته و به معنای طلایه دار یا پیشرو است. استایل هیچ تاریخ انقضایی ندارد و رشد میکند و تغییر آن به عاملهایی مثل جنسیت، سن و فرهنگ بستگی دارد ولی مد یا همان فشن فصل به فصل تغییر میکند و تاریخ انقضا دارد. بااین حال، ازآنجایی که مشخص نبود که «فراتر از زمان» دقیقاً به چه معناست یا به چه کسی اطلاق می شود و کدام آثار باید در دسته ی آثار انقلابی قرار گیرند، واژه ی آوانگارد به عنوان یک صفت به افرادی اطلاق شد که به دنبال شیوه ها و موضوعات جدیدی در هنر بودند که تا پیش از آن هرگز از سوی هیچ کسی دیده یا انجام نشده بود.

هیچ چیزی در طی سالها نتوانسته جریان مد و فشن را سد کند. بسیاری از دستاوردهای هنری و فرهنگی صنعت فشن از طریق دیدگاه های آوانگارد به دست آمده اند. درواقع، آنری سن سیمون، نویسنده ی سیاسی فرانسوی، اولین بار این واژه را در توصیف هنرمندانی به کار برد که در جنبش های عمومی ترقی خواه و اصلاحات رادیکال، حتی پیش از دانشمندان، صنعتگران و دیگر طبقات جامعه، حضور داشتند. اما این واژه، همچنین دلالت بر ترویج اصلاحات اجتماعی رادیکال دارد. به خاطر این ماهیت رادیکال و همچنین این واقعیت که این جنبش به طور گسترده در تقابل با ایده ها، فرآیند ها و شیوه های مرسوم بود، آوانگارد شوک برانگیز و چالشی به نظر می رسید. با سلطنت رضاخان تجدد و مدگرایی در زندگی مردم پررنگتر شد و اولین مدی که ایرانیان از غرب دریافت کردند هیپیگری نام داشت. آوانگارد کلمه ای نظامی بود که از آن برای توصیف یک گروه کوچک از سربازان بسیار ورزیده استفاده می شد که جلوتر از تمام ارتش برای یافتن مسیر ها و هشدار در مورد خطرات احتمالی حرکت می کردند.