از پشت، آستین شبیه شنل است

اول صبح برای انتخاب لباس زیاد وقت نگذاریم، چون ممکن است کل روز ما را خراب کند. در دهه ۱۹۷۰ سلیقههای شخصی حرف اول را در دنیای مد و فشن میزدند و هر کس مطابق سلیقه خود لباس میپوشید. طراحی مد (فشن دیزاین، Fashion Design) یک شیوه هنری است که مختص به طراحی پوشاک و زیورآلات است. فشن دیزاین یک شیوه هنری است که مختص به طراحی پوشاک و زیورآلات است. این افراد میتوانند خودشان کسب و کار مختص به خود را داشته باشند یا اینکه به عنوان یک فشن دیزاینر، برای تولیدکنندگان کار کنند. وی در پایان اظهاراتش یادآور شد: اکو سیستم مُد و فشن و همه عوامل آن باید پای کار باشند تا دغدغه تعامل مؤثر و تحرک پویا در این فضای جدید به خوبی شناخته شود و به نظر من در ایران این خواسته مهم جای رشد و پیشرفت دارد.

و در نهایت، صنعت مد و فشن به طور مستقیم به عرصهای قابل اهمیت و تاثیر گذار در زندگی مردم تبدیل شد. امّا حدود ۲۰ سال پیش، چیزی تغییر کرد: لباسها ارزانتر شدند، چرخه مد سرعت گرفت و خرید به یک سرگرمی تبدیل شد. از روزی که چرخ خیاطی اختراع شد تا امروز که اکثر تجارت های جهانی به سوی الکترونیکی شدن پیش میروند. لباسهای پلیسه حجم ایجاد میکنند و گشاد بودن لباس را تا حد زیادی کنترل میکنند. همچنین، ترکیب لباسهای اوور سایز با لباسهای تنگ یا به اصطلاح اسکینی نیز، از دیگر استایلهای پرطرفدار در دهه اخیر است.

هرچقدر که در استایل و سبک پوشش مینیمال از جزئیات کمتری استفاده می شود، استایل ماکسیمال پر از جزئیات و رنگ بندی و ترکیب بندی های شلوغ و اغراق آمیز است. ایرانیان همواره در طول تاریخ سبک پوشش خاصی داشتهاند که برگرفته از سنت و تمدن آنها است. امروزه بیشتر گرایش های مدگرایانه افراد برگرفته از فیلمها و شخصیت های تأثیرگذار در آنها و ورزشکاران میباشد. دهه ۱۹۹۰ تقریباً مد برگرفته از لباس بردگان و غلامها بود و تقریباً لباس و مد به یک ثبات استاندارد رسید.محصولات خود را به تمام جهان نشان دهند و تقریباً هر آنچه مد روز بود در کمتر از یک ماه به سراسر دنیا میرسید.

نسل جوان امروزی با دنیای مجازی کاملاً آشناست و هر چه که وارد بازار و مد میشود مانند یک معتاد دنبال میکند. لباسهایی که شبیه به لباس هنرپیشگان بودند در این دوره وارد بازار شدند. از عظمت باروک “خورشید پادشاه” لوئی چهاردهم تا “پادشاه مد” قرن بیستم پل پوآرت، که بشارت دهنده دوره ای از لباس های تخیلی فوق العاده هستند، سبک فرانسوی همیشه به سمت اسراف گرایان تمایل داشته است. انتخاب یک شومیز ساده به رنگ سفید در کمد لباس هایتان ضروری است که سبک مرلین مونرو نقش زیادی در به کارگیری این شومیز را دارد. امروز، طراحی مد یا فشن دیزاین، به حرفهای تخصصی تبدیل شده است که برای فعالیت در آن نیاز به دانش زیادی در زمینههای مختلف از سبک زندگی، تاریخ هنر و مد، تجارت و غیره وجود دارد.