آشنایی با نمایشگاه های بین المللی و معروف مد و فشن

این جریان ناشی از تفکر افرادی است که بر ریشههای فرهنگی خویش پایبند هستند و این موضوع، در تفکر یک فرد جنع میشود و به یک پوشاک ملی تبدیل میشود. این بورسیه از نوع کامل بوده و بسته به رشته دانشجو تا سقف ۱۵ هزار پوند هزینه های تحصیلی و زندگی فرد را تامین می کند. با مکرومه بافی می توان هر لباس یا اکسسوری دلخواهی را درست کرد از کیف و لباس گرفته تا تزئینات خانه. در این مورد فکر کنید که اگر همه فروش توسط محصولات بی کیفیت تأمین شود، آنگاه برندهایی که آنها را ایجاد می کنند، هرگز در مقابل رقابت شدید بازار شانسی نخواهند داشت. در نتیجه ما فقط بخشی از کمد لباس خود را به کار می بریم، در حالیکه بقیه لباس ها به ندرت روشنای روز را می بینند. مقدمه مترجم: پیش از این، لباس خریدن رویدادی بود که همیشه انجام نمیشد، به طور مثال چند بار در سال اتفاق میافتاد؛ مثلاً بخاطر تغییر فصل یا آن زمانی که ما قد کشیده بودیم و لباسها دیگر اندازهمان نبود.

مدل موهای نامرتب با رنگ های نامتعارف، ژولیدگی و لباس های کثیف و شلخته، شلوارهای جین پاره و زاپدار و کت های چرمی قدیمی از ویژگی های این استایل به حساب می آیند. این طراحان تلاش می کنند که پوشش های متنوع برای هر نوع سلیقه و مخاطبی طراحی کنند. از جمله این مشاغل طراح لباس یا دستیار طراح، طراح لباس نمایشگاه و تئاتر، طراح لباس زیر زنانه، ناظر طراحی، طراح گلدوزی، طراح نمایشگاه، طراحی پارچه، طراح امکانات، طراح مد، طراح پوشاک، طراح کیف دستی، طراح دستکش، طراح کلاه،هماهنگ کننده نمایشگاه های مد، طراح لباس مد، طراح نساجی، طراح کفش، دکوراتیو مجموعه و طراح جواهرات خواهند بود که می توانید پس از فارغ التحصیلی در هر یک از آن ها مشغول به کار شوید.

• تولیدات انبوه در جایی است که نیروی کار ارزانتر است، با به کارگیری کارگرانی با دستمزد کم، بدون حقوق و ایمنی کافی به عنوان مجموعهای از زنجیرههای تأمین پوشاک با نظارت ضعیفتر از بخشهای سطح اولی و تحت پیمانکاری که زیرمجموعه کمپانی های بزرگ است. این ساز و کار بخش مهمّی از سیستم سمی تولیدِ بیش از حد و مصرفگرایی را تشکیل میدهد که مد را به یکی از بزرگترین آلایندههای جهان تبدیل کرده است. برند در ذهن خریدار شکل می گیرد و وقتی به آن اعتماد پیدا کرد دیگر برای خرید کردن نیاز به فکر کردن ندارد و سریعا آن را انتخاب می کند.

ناگهان همه توانستند مانند ستارگان مشهورِ مورد علاقه خود لباس بپوشند یا جدیدترین لباسهای مد روز را به محض خروج از سالنهای نمایشهای مد انتخاب کنند و بپوشند. یکی دیگر از تفاوتهای مد و فشن این است که توجه و تمرکز مد و فشن بیشتر بر روی ظاهر است و تلاش تمامی مجلات و طراحان مد این است که شما متناسب با ترندهای پوشاک لباس خود را انتخاب کنید ولی در مورد استایل این مسئله فرق دارد. اگر یک شلوار جذب زنانه انتخاب میکنید توجه داشته باشید که پارچهی شلوار کمی الیاف کشی مثل اسپاندکس یا لایکرا داشته باشد. به طوری که هرچه کمر و فاق شلوارها و دامنها کوتاهتر میشدند، با استقبال و محبوبیت بیشتری روبه رو میشدند. در بنگلادش سقوط کرد و منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰۰ کارگر شد، دنیا با یک حقیقت روبه رو شد.